İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Birikim
  3. En iyi birikim hangi bankada olur?

En iyi birikim hangi bankada olur?

featured

Hepimizin hayallerine giden yol birikimden geçmektedir. Çoğu kişi ev, araba veya kendi işini kurmayı ister. Bunun için en iyi birikim hesabı bulmak oldukça faydalı olur.

Öncelikle birikim nasıl yapılır detaylı bir şekilde anlattığım makaleyi okumanızı tavsiye ederim.

Artık çoğu kişi parasını banka hesabında biriktirmek istiyor. Bankaların birikim hesabı olan kişilere özel olarak sunduğu avantajlar ve faiz oranları bulunmaktadır. Doğal olarak bir rekabet içerisinde olan bankalar, farklı faiz oranları ve kampanyalar ile karşımıza çıkmaktadır. Peki en iyi birikim hesabı hangi bankada olur? Bankaların faiz oranları ve avantajlarını sizler için paylaşacağım ve siz kendinize göre en iyisini tercih edebilirsiniz.

Akbank birikim hesabı

Akbank mevduat hesabında birikim yaptırmak isteyenler, her ay düzenli yatıracağı tutarı, belirleyeceği talimat ile ister kredi kartından isterse vadesiz hesabından otomatik aktarma işlemi yaptırabilmektedir. Kredi kartı için ek ücret alınmamaktadır. TL, USD ve EURO hesapları açılabilmektedir. Hesabınıza aylık en az 100 en fazla 3000 TL para aktarabilirsiniz. 3000 USD veya EURO olarak döviz limitleri aynı şekilde belirlenmiştir. Hesabınıza 6 ay boyunca hiç para aktarmazsanız otomatik olarak kapatılır ve mevcut paranız vadesiz hesabınıza aktarılır.

Enpara birikim hesabı

Enpara, Finansbank ürünü olup online bir bankacılık sistemidir. Son derece güvenli, avantajlı ve çözüm odaklı müşteri hizmetleri bulunmaktadır. Şahsen 6-7 yıl civarı sürekli kullanıyorum. Birikim hesabı internet ve cep şube hesaplarım adımından kolayca açılabilmektedir. Müşterilerine hoş geldin faizi olarak %13 yüksek faiz oranı sunmaktadır. Ayın enparalısı olan kişilerde ekstra faiz oranı almaktadır.

Garanti birikim hesabı

Garanti bankasını kullanan kişiler birikim hesabını merak etmekte ve nakitlerini hesaplarında biriktirmek istemektedir. Garanti birikim hesabı yorumları iyi anlamda çoktur. Müşterisi de oldukça fazla olduğundan ekstra faiz oranları ile birikimler daha karlı olabiliyor. Garanti birikim hesabı içerisinde bulunan paranızdan dilediğiniz zaman hesabınız bozulmadan çekim yapabilirsiniz.

ING birikim hesabı

En iyi birikim hesabı listemizde ING Bankası da yer almaktadır. Vade derdi olmadan birikim yapabilir ve her gün düzenli faiz alabilirsiniz. Aylık olarak düzenli talimat vermeli ve minimum 100 TL para yatırmalısınız. Verdiğiniz talimat doğrultusunda hesabınızdan otomatik olarak birikim hesabına aktarım sağlanmaktadır. Para biriktirmek için, hesabınıza cepten veya internet üzerinden eriştikten sonra Turuncu Hesap veya Biriktiren Turuncu seçeneklerine gitmeniz yeterlidir.

Halkbank birikim hesabı

Halkbank birikim mevduat hesabı diğer bankalara oranla uzun vadeli seçenek sunmakta ve uzun vadede güzel birikimler sağlamaktadır. En iyi birikim hesabı listemize girmesinin nedeni ise uzun vade olmasıdır. Böylelikle faiz oranını çıksanız bile, 3-10 yıl arası bir birikiminiz olacaktır. Yanlış duymadınız Halkbank minimum 3 yıl maksimum ise 10 yıl vade seçeneği sunmaktadır. Hesabınıza aylık veya 3 aylık düzenli periyotlarda minimum 50 TL para yatırmanız gerekmektedir. Birikim hesabınızdan para çektiğinizde, otomatik olarak hesap kapanmaktadır. Halkbank birikimli mevduat hesabı şubelerden yapılmaktadır. Mevcut faiz oranları ise burada öğrenilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap