Yurt Dışında Olup Türkiye’de Olmayan İş Fikirleri

Yurt Dışında Olup Türkiye'de Olmayan İş Fikirleri
Yurt Dışında Olup Türkiye'de Olmayan İş Fikirleri
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Orijinal İş Fikirleri

Kopya ve her girişimcinin neredeyse her sokak başına koyduğu iş fikirleri çok fazla kazanç getiremez. Kendinize özgü orijinal iş fikirleri bularak veya üreterek çalışmaya başlamalısınız. Orijinal fikirler sizi her zaman daha çok ön plana çıkartır. Peki nedir bu güzel fikirler?

1: Ağaç İşçiliği

Ağaç İşçiliği İş Fİkirleri

Ağaç işçiliğine ilginiz varsa hem çok sevdiğiniz işi yapıp hem de gelir elde edebilirsiniz. Aksesuarlar, kullanışlı malzemeler üreterek internet üzerinden veya dükkan açarak satışlarını gerçekleştirebilirsiniz. Bu tarz hediyelik ürünler çok fazla tercih edilmektedir. Ancak en yüksek satış rakamları sadece internet üzerinden olur. Kendinize atölye açmanız işinizi daha fazla ciddiye almanızı sağlayacaktır. Dükkan fikirleri inceleyerek evinizin bahçesine dahi küçük bir yer kurmanız yeterli olacaktır.

2: Web Site Kurulumu

Düşük maliyetli iş fikirleri ilginizi çekiyorsa ve bu alandaki işi severek yapacağınızı düşünüyorsanız kesinlikle denemenizi öneririm. Web site kurulumu yaparak para kazanmak oldukça mantıklı bir iş fikridir. Maliyeti düşük ancak çevre ve kalite isteyen bir daldır. Evinizde oturarak dahi bu işten para kazanmanız mümkündür. En iyi para kazandıran işler kategorisinde il sıralarda yer alan fikirdir.

web sitesi kurarak para kazanma, en karlı iş fikirleri

Bu alanda yapabileceklerinizin sınırı yoktur. Örnek olarak, müşterilerinize aşağıdaki hizmetleri sunabilirsiniz.

  • Web sitesi kurulumu ve ayarları
  • Web sitesi makale yazarlığı
  • Teknik destek
  • SEO
  • E-ticaret kurulumu ve destek verme

Geleceğin İş Fikirleri

Artan teknoloji ve değişen yaşam standartları nedeniyle ortaya yeni birçok farklı iş fikirleri çıkmaktadır. Bunların arasında kar getiren verimli işlerden tutun en iyi ticaret yapılabilecek işlere kadar birçok yeni alanlar bulunuyor. İşte, geleceğin Türkiye’de olmayan iş fikirleri.

1: Çevirmen

Artan dijital teknoloji ile yabancı dile olan ihtiyaç her geçen gün yükselmektedir. Bu nedenle çevirmenlere olan ihtiyaçlarda bir hayli fazladır. Eğer yabancı diliniz varsa çevirmenlik yaparak getirisi yüksek işler yapmanız mümkündür. Bu meslekte çok fazla alan bulunur. Dilerseniz öğrencilerin ve iş yerlerinin çeviri ihtiyaçlarını giderin, dilerseniz web yazarlarının site projeleri için çeviri ihtiyaçlarını görün. Her türlü bu işten güzel kazançlar sağlayacağınız kesindir.

2: E-Ticaret Mağazası

Özel bir ürün yapıyor veya tedarik ediyorsanız, kendinize özel bir sanal mağaza açmanın zamanı çoktan gelmiş demektir. Çok zengin bir iş adamının sözü geldi aklıma. En iyi ticaret E-ticarettir. Bu şekilde satışlar ile rakamların ve kazançların bir sınırı sonu yoktur. Tamamen size ve ürünlerinize bağlıdır. Kaliteli ve güzel iş çıkartırsanız çok iyi satış rakamlarına ulaşmanız kaçınılmazdır.

E-ticaret mağazası açarak, Almanya’da olup Türkiye’de olmayan ürünleri dahi getirtip satmanız mümkündür. Buna Çin veya diğer ürün getirtebileceğiniz yerlerde dahildir.

3: Ev Temizleme Ekibi

İlk okuduğunuzda komik gelebilir ancak en saçma işi bile ciddiye aldığınızda ne kadar para kazanabileceğinizin örnekleri illaki çevrenizde vardır. Ancak bu hem mantıklı hem de size çok iyi para kazandırabilecek en güzel iş fikirleri arasında yer alır. Ev temizliği şahıslar tarafından yapılmakta ve bu tarz işi yapan çevrenizde insanlar olabilir. Ancak bunun için bir ekip ve firma kurmak bambaşka bir iş haline gelir. Güzel bir temizlik ekibi, sizi tanıtacak sosyal medya ve web sitesi ile kurumsal firmanın ilk adımlarını atabilirsiniz.

en iyi iş fikirleri ev temizlik işi

Ev temizlik ekibiniz ile %99 büyük evler ve mekanlar için iş alacaksınız. Bu tarz iş yapan firma sayısı oldukça azdır. Olanlarında popülasyonu azdır.

En Kazançlı İşler

En karlı işler en iyi ticareti yapan kişilerde gizlidir. Bir insanın çok az kazanç sağladığı işi iyi bir ticaret yaparak geliştirip çok kazançlı bir işe dönüştürmeniz mümkündür. Bu nedenle önce nasıl ticaret yapacağınızı belirleyin sonrasında ise ona uygun iş alanları araştırın. Örneğin, E-ticaret yapmaya karar verdiniz ve bunun için en iyi internette satılacak ürünleri araştırmanız veya üretmeniz gerekmektedir.

[geo-post id=”911″ label=”Önerilen Yazı”]

1: İç Mimar

Her yerde bu alanda çalışmalar yürüten kişileri duyabilirsiniz. Ancak sizi bu alanda farklı kılacak detay, internettir. Tanıtım, web sitesi ve sosyal medya ile işinizi ve kendinizi tanıtan sayfalar oluşturarak, kendinizi diğerlerinden çok daha öne taşırsınız. İnsanlar artık aradıkları her şeyi internetten bulmaktadır. Bu tarz mesleklerde buna dahil.

İç mimarlar evin dekorasyonu, eşya yerleşimi ve evin yapısını ilgilendiren her noktada hayati önem taşırlar. İçine girmek dahi istemeyeceğiniz evleri cennet bahçeleri kadar güzel bir görünüm için fikir ve proje desteği sunarlar. Bu nedenle, kar getiren verimli iş kategorisinde yer verdik.

2: Otomat Sahibi

Elinizde olan birikiminiz ile bir şeyler satın alarak hemen getirisi yüksek işler yapmak istiyorsanız otomat patronu olabilirsiniz. Yiyecek ve içecek otomatlarına illaki denk gelmişsinizdir. Ayrıca boks ve oyuncak otomatları da çok artış gösterdi.

Otomat sahibi olmak ve para kazanmak istiyorsanız, trafiği yüksek yerlerde öncelikle otomat koymak için anlaşma yapmanız gerekmektedir. Çok kalabalık olan okullar, toplu alanlar, AVM, askeri yerler ve duraklar gibi alanlarda para kazanmanız mümkündür. İnsanların az olduğu yerlere otomat kurmanın bir mantığı yoktur.

3: Spor Koçu

Birebir eğitimler son dönemde oldukça popüler olmaya başladı. Özellikle spor dallarında vücut geliştirme ve zayıflama konusunda birebir alınan eğitimler çok fazla artış gösterdi. Bu artışın nedeni sosyal medyadır. Spor dalları ile ilgileniyor ve tecrübelerinize güveniyorsanız, spor koçu olabilirsiniz. Sosyal medya üzerinden öğrenciler bulabilir ve birebir eğitim verebilirsiniz. Kar getiren verimli iş istiyorsanız bu fikri değerlendirmenizi öneriyorum. Tabi tecrübe ve bilginizin eğitim verecek düzeyde olması gerekiyor.

Ne İş Yapabilirim?

Her insanın iyi olduğu bir alan sevdiği bir meslek vardır. İnsanlar para kazandıracak işler aramaktan ziyade, sevdikleri mesleği nasıl daha çok para kazanacağı bir hale getirebileceğini düşünmeli. Bu şekilde sevilen mesleklerde sıkılmadan büyük bir azimle çalışılabilmekte. Yapılacak en karlı işler bu şekilde ortaya çıkar. Sizlere çok özel girişimcilik fikirleri sunarak belki de aradığınız aslında aklınıza gelmeyen alanları bulmanızı sağlayacağım. Ne iş kurabilirim diye soranlardansanız lütfen okumaya devam edin.

1: Danışmanlık

İyi olduğunuz herhangi bir konuda (sosyal medya, dijital pazarlama, blog yazarlığı, web site kurulumu, yazılım, uygulama ve oyun tasarlama, mimarlık, yaşam koçluğu vb.) bilgili ve tutkuluysanız bu alanda hemen işinizi kurabilirsiniz. Bu kategorilerde yapılabilecek işler oldukça fazladır ve karlı iş fikirleri ortaya çıkarmak tamamen sizin elinizde. İşinizi büyüterek ilerleyen zamanlarda ofis kurabilir ve başka danışmanlarda yanınıza alabilirsiniz.

2: Online Eğitim

Girişimcilik fikirleri arasında en popüler kategoriden biriside online eğitimlerdir. İyi olduğunuz herhangi bir konu online eğitim vermeye uygunsa bunu değerlendirerek, forumlarda ve Udemy gibi eğitim sitelerinde bilginizi aktarabileceğiniz eğitime aç insanlara ulaşabilirsiniz. İnsanlar öğrenmeye açıktır. Eğitimi ticarete dökmenin en iyi ve hızlı yolu da internettir. Bunu değerlendirerek bilgili ve iyi olduğunuz konularda hemen eğitim vermeye başlayabilirsiniz.

3: Tıbbi Kurye Hizmeti

küçük sermaye ila yapılacak işler

Kurye hizmetleri oldukça yaygındır, fakat riskli ve acil ürünleri taşıyan kuryeler çok fazla bulunmuyor. Laboratuvar numuneleri ve malzemelerini taşıyacak iyi zaman yönetimine sahipseniz aynı zamanda aracınız varsa bu zekice iş fikrini değerlendirebilirsiniz.

4: Organizatör Koçluğu

Ne iş yapabilirim diye soruyorsanız ilginç bir o kadarda karlı iş fikri olan profesyonel organizatörlük yapabilirsiniz. Böyle iş mi olur diyebilirsiniz. Türkiye’de olmayan iş fikirleri arasında en ilginç ve zekice olanıdır belki de. İnsanların evlerindeki dağınıklığı çözmenin en güzel yolu organizatörlerdir. Bunun için insanlara profesyonel destek verebilir ve evlerindeki dağınıklığı zekice çözebilirsiniz. Yurt dışında bu tarz iş fikirleri çok yoğundur ancak ülkemizde hiç bu alanda çalışma yoktur.

5: Evde Bakım Hizmeti

Evlere giderek ihtiyacı olanlara bakım hizmeti sağlamak yapılabilecek işler arasında gelir. Yaşlılar, çocuklar ve hastalar bakıma ihtiyaç duyarlar. Bu kişilerin aileleri çalışıyorsa mecburen bakım hizmeti veren profesyonel kişilere ihtiyaç duyulacak. İnsanlara yaklaşımınız ılımlı ve aynı zamanda sabırlı bir insansanız bu karlı iş fikrini değerlendirebilirsiniz. Bu tarz bakım hizmetlerinde ortalamanın üstünde gelirler elde etmeniz mümkündür.

6: Dijital Pazarlama

İnternetin kullanımı her geçen gün artış gösteriyor. Girişimciler iş fikirlerini dijital mağazalar açarak değerlendirmekte ve en çok para kazandıran satışları burada gerçekleştirmektedirler. Çoğu firma içerisinde böyle bir departman kurmak yerine, bu işi yapan kişiler ile anlaşma sağlayarak dijital satışlarını, dışarıdan yöneltilmesini sağlamaktadır. Bu alanda yapılabilecek çalışmalar çok fazladır. SEO, ürün yönetimi ve stok girişi, ürün fotoğraflama, E-ticaret mağaza yönetimi, web site kurulum ve yönetimi gibi birçok dalda çalışmalar yapılabilir.

Dijital pazarlamayı, yapılabilecek işler çok fazla ve geniş olduğu için kazançlı iş kategorisine ekleyebiliriz. Ayrıca en çok para kazandıran işler konusunda araştırma yaptığınızda ilk sıralarda dijital pazarlama ismini duymanız mümkündür. Tecrübe ve bilginize göre aylık milyon cirolar yapan firmalardan iş alabilir ve sizde ona göre kazanç sağlamanız mümkün olur.

7: Çim ve Bahçe Bakım Hizmeti

Çim ve bahçe bakımı çoğu kişi için sıkıcı ve çok zaman gerektiren bir eylemdir. Müstakil evlerin yoğun olduğu bölgelerde bu tarz işler çok fazla olmakta. Bahçe güzelleştirme ve doğada çalışmaktan zevk almak gibi huylarınız varsa bu tam size göre bir iş olur. Aletlerinizi taşıyabileceğiniz kasalı bir araç, makine ve birkaç ekip arkadaşına ihtiyacınız olacaktır. Bu ihtiyaçlarınızı alacağınız işe göre düzenleyebilirsiniz.

Küçük sermaye ile yapılacak işler araştırıyorsanız biraz daha maliyetinizi düşük tutabilirsiniz. Örneğin, küçük bahçe işleri alabilir ve iş yükünü tek kişinin yapabileceği bir hale getirebilirsiniz.

8: Grafik Tasarımcı

Bütün şirket ve firmalar dahil, en küçük internet ortamında faaliyet gösteren herhangi bir çalışan, grafik tasarım işlerine ihtiyaç duyar. Logo, kartvizit, marka, etiket ve tanıtım gibi akla gelebilecek her alanda grafik tasarımı baş rol oynar. Bir markanın logosu hayati önem taşır. Bu nedenle grafik tasarımı işi ciddi ve kar getiren iş fikirleri arasında yer alır.

Grafik tasarımına ilginiz varsa öğrenebilir ve kendinizi iyi bir şekilde geliştirebilirsiniz. Bu biraz zaman alsa da, elinizde kalıcı bir mesleğiniz olduğunu düşününce, zamanın çok önemli olmadığını anlarsınız. Çevre ve internet ortamında yaptığınız işleri paylaşarak müşteri elde edebilirsiniz.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Yurt Dışında Olup Türkiye’de Olmayan İş Fikirleri

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Bakiye.org ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!