En Çok Para Kazandıran İşler – Ek 21+ İş Fikirleri

en cok para kazandiran isler
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

En çok para kazandıran işler, çok para kazanma hayalini kuran kişiler tarafından çok araştırılıyor. Kim çok para kazandıran işler yapmak istemez ki? Bende çok para kazanmak için ek iş fikirleri kovalıyorum ve sürekli yeni işler araştırıyorum. Bu araştırmalarım sonucunda en çok para kazandıran işler konusunda çok fazla bilgi birikimim oldu. Bunları sizlerle paylaşmak için buradayım.

Bir işten çok para kazanabilirsiniz. Ancak size kalan net rakamlar önemli. Yani en çok para kazandıran işler konusunda araştırma yaparken en karlı işler konusuna da özellikle değinmeniz lazım. Karınız iyi olmadığı sürece, isterseniz milyonlar kazanın. Gelir ve giderlerinizi iyi hesap etmeniz lazım. Ben size bu iş fikirlerinin arasında en karlı olanları anlatacağım.

Bu yazımızdan sonra en çok para kazandıran işler konusunda kafanızda hiç soru işareti kalmayacak. En çok hangi işte para var öğrenecek ve kafanızdaki işi net olarak belli edebileceksiniz. Aynı zamanda kafanızda yeni iş fikirlerinin doğmasına da yardımcı olacağım. Yüksek kazançlı işler, yüksek sorumluluk ve çok azim ister. En çok kazandıran işletmeler bile size oturduğunuz yerden çok para vermez. Nerde olursanız olun çok çalışmanız gerekir, neden kendinize çalışmayasınız?

Gerçekten ticaret fikirleri konusunda bilgi edinmek istiyor ve en çok para kazandıran işler yapmak istiyorsanız, çok çalışacaksınız aşağıda verdiğim fikirler üzerinde iyice düşünün.

En Çok Para Kazandıran İşler

1: E-ticaret Yapmak

e ticaret yapmak

E-ticareti illaki duymuşsunuzdur. En çok para kazandıran işler rehberimde kuşkusuz birinci sırayı kaptı ve en iyi iş fikirleri arasında yer alıyor. Ticaret yaparak çok para kazanan kişilerin sayısız örneği var.

Bunu görmenin en basit yolu, sürekli alışveriş yaptığınız e-ticaret sitelerindeki mağazaları gezebilirsiniz. Binlerce satışları ve yorumları var. Her gün yüzlerce sipariş alıyor ve çok para kazanıyorlar.

Türkiye’de ürettirebileceğiniz herhangi bir ürün fikri bularak, internet üzerinden mağazalarını açıp hemen işe koyulabilirsiniz. Ancak bu işte komisyonlar, KDV ve birçok giderler olacaktır. Bunları hesaba katarak ürünlerinizin fiyatını profesyonel bir şekilde belirleyin. En çok kazanan işler yapmak isterken zarar etmeyin.

2: Direksiyon Eğitimi Vermek

Direksiyon Egitimi Vermek

Ehliyetiniz ve aracınız varsa ek iş olarak direksiyon eğitimi verebilirsiniz. Ek olarak yapılacak işler arayışındaysanız ve çok para kazanmak istiyorsanız oldukça güzel bir fikirdir. Direksiyon dersi eğitimleri saat üzerinden ücretlendirir ve oldukça karlıdır. Saatte 100 TL kazanabilirsiniz ve günde 2 saat eğitim verirseniz gayet iyi kazançlar sağlayabilirsiniz.

Ne iş kursam diye düşünürken bu tarz ek işler yapabilirsiniz. Sahibinden üzerinden eğitim ilanınızı paylaşabilir ve buradan müşteriler kazanabilirsiniz.

3: Küçükbaş Hayvan Yetiştiriciliği

Kucukbas Hayvan Yetistiriciligi

Nasıl bir iş kurabilirim diye düşünüyorsanız ve kümes hayvanlarını seviyorsanız tam size göre bir iş fikri. Çiftçilikte en para kazandıran işler arasında yer alır. Temiz havası olan geniş bir arazide köy hayatı yaşayabilirsiniz. Tavuk, hindi vb. küçük baş hayvanlar yetiştirerek etlerinden, yumurtalarından ve hatta tüylerinden faydalanabilirsiniz.

Karlı iş fikirleri arasında en başta gelir. Tavukların özellikle yumurtalarından düzenli ve çok para kazanabilirsiniz. Ayrıca işi kurmak için çok fazla bir maliyete gerek yok. İlk etapta yüzlerce küçük baş almanıza da gerek yok. Azar azar başlayarak işinizi büyütmeniz en mantıklı olanıdır. Hem tecrübe edinir hem de daha profesyonel olup büyük adımlar atarsınız.

4: Aksesuar ve Hediyelik Eşya Dükkanı Açmak

Aksesuar ve Hediyelik Esya Dukkani Acmak

Takı, aksesuar ve hediyelik eşya dükkanları çok ilgi görüyor. Bence en karlı ticaret fikirleri arasına da girer. Keyifli ve zevk alarak yapılacak işler arıyorsanız tam size göre bir iş olabilir.

Karlı iş fikirleri için, işe yaramaz fikirler sunmak istemiyorum. Hem karlı hem de sevdiğiniz bir alan olursa, ilerleyen zamanda işinizi çok iyi yerlere getirebilirsiniz. Çünkü hep motivasyonlu ve azimli çalışırsınız. İnsanın işini sevmesi bu nedenle çok önemlidir.

5: Telefon Aksesuarları Satmak

Telefon Aksesuarlari Satmak

Telefon aksesuarları satarak en çok para kazandıran işler kurabilirsiniz. Bana hangi işte para kazanılır diye sorarsanız ben size burada olduğu gibi birçok fikir sunarım ancak bu başlıktaki gibi kolay ve hemen işi kurulacak işleri, başlangıç seviyesindeki girişimciler için daha fazla öneriyorum.

Gencinden yaşlısına herkesin elinde akıllı telefon mevcut. Gençler, telefonları için çok fazla aksesuar satın alıyor. Kılıflar, ekstra parçalar, şarj kabloları, süsler ve alternatif birçok ürün aksesuar kategorisinde satılabilir. Bunun için ister dükkan açın ister e-ticaret yaparak satın fark etmez. En iyi ticaret, en karlı işler kurarak yapılır.

6: Baskılı ve Özel Tasarımlı Ürünler Yapmak

Tişörtlerden özel eşyalara kadar her türlü ürüne baskı yapılabilmekte. Baskılı ve anlamlı yazılar içeren tişörtler ve kupa bardaklar satabilirsiniz. Özel baskılı ve logolu kılıflar yapabilirsiniz. Örneğin, araç markalı veya müşterilerin gönderdikleri fotoğrafları telefon kılıflarına basarak özel siparişlerde alabilirsiniz. Hayalinizdeki en çok para kazandıran işler kurmak için güzel bir örnek aslında.

En iyi para kazandıran işler yapmak istiyorsanız kaliteli hizmet vermeniz ve müşterilerinizi memnun etmelisiniz. Bu başlıktaki iş fikrini kullanarak sürekli para kazandıracak işler alabilirsiniz. E-ticaret veya dükkan açarak satabilirsiniz. Sosyal medya hesaplarını kullanarak sürekli alışveriş yapacak takipçiler kazanabilirsiniz.

7: Ofis ve Toplantı Odaları Kiralamak

Ofis ve Toplanti Odalari

Bu iş fikri, yabancı ülkelerde çok fazla tercih ediliyor. Çin ve Amerika gibi kalabalık ve iş potansiyeli fazla olan ülkelerde çok yaygın. Ofis kiralayarak en çok para kazandıran işler kuran kişilerin sayısı azımsanmayacak kadar fazla. Baya maliyetli bir iş ancak imkanı olan ve iş fikri arayanlar için ülkemizde çok fazla değer görebilecek bir fikir.

Site veya benzeri çok odası veya ev olan yerleri, ofislere uygun düzenleyip toplantı odaları ekleyip ve hızlı internet imkanı sağlayarak, kaliteli hizmet sunulabilir. Hizmet ne kadar kaliteli olursa o kadar yüksek gelir elde edilir.

8: Online Kurslar ve Eğitimler Satmak

Online Kurslar ve Egitimler Satmak

Para kazandıran işler nelerdir diye sorarsanız, herhangi bir alanda profesyonelseniz size bu trend işler kategorisinde yer alan fikri sunarım. Aslında kolay para kazandıran işler denildiğinde akla gelen ilk fikirlerdendir. İyi bildiğiniz bir konuyu E-book olarak internette satabilir veya online dersler verebilirsiniz.

Hızlı para kazandıran işler yapmak istiyor ve internetten para kazanmak istiyorsanız sizin için oldukça güzel bir iş fikri. E-ticaret siteleri Sahibinden sitesi ve Udemy gibi sitelerde bu tarz eğitim ve online ders ilanları oldukça fazla. Fikrinizi çevrim içi bir plana dönüştürüp işe başlayabilirsiniz.

9: İnternetten Para Kazanmak

Internetten Para Kazanmak

En sevdiğim iş fikirleri arasında yer alıyor. Aynı zamanda en çok para kazandıran ticari işler, karlı iş fikirleri, yüksek gelirli işler, en iyi getirisi olan işler ve hatta artık en çok kazandıran gıda işleri bile internet üzerinden yapılmakta.

En çok para kazandıran işler için interneti kullanmak istiyor ve bu alanda kendinizi geliştirebileceğinize inanıyorsanız, ne iş yaparsanız yapın internetle bağlantılı olun. Gıda ürünleri üzerine iş kuracaksanız online sipariş imkanı sunun mesela. Oyuncak satacaksanız, e-ticaret sitenizi kurun mesela.

İnternetten para kazanmak aslında kolaydır. Sadece doğru adımı atmanız gerekir. Bilmeden bir işe kalkışmayın veya büyük yatırımlar yapmayın.

10: El İşi Ürünleri Satmak

El Isi Urunleri Satmak

El işi ürünleri yaparak satmak, kar marjı yüksek işler arasında yer alır. Eğer el işinde iyiyseniz ve yapmayı seviyorsanız bu işten para kazanmayı düşünmenizi tavsiye ederim. Ev hanımları için oldukça güzel bir iş fikri. Para kazandıran ürünler yaparak çevrenizde ve internette satabilirsiniz.

El işi ürünleri en çok para kazandıran işler olmasa da, çok kazandıran işler diyebilirim. Zahmetli bir iş olduğundan emeğinizin karşılığı fazla oluyor. Bu nedenle günde 1-2 adet satsanız dahi, asgari ücretin 2 katı kadar gelir elde edebilirsiniz.

11: Spor Eğitmeni Olmak

Spor Egitmeni Olmak

Spor eğitmenlerinin son dönemde sosyal medyada ne kadar popüler olduğunu biliyorsunuzdur. İllaki birçok kere denk gelmişsinizdir. Bu iş fikrimiz sporu seven, bu alanda iş fikri kovalayan veya bu alanda ilerlemek isteyenler için.

Para kazandıran ürünler satmaktan ziyade eğitim ve bilgi satmak diyebiliriz bu iş fikrine. Spor eğitmenleri çok para kazanacak işler yapıyorlar. Diyet ve antrenman programları, birebir dersler ve uzaktan eğitim vererek 3-4 faklı şekilde para kazanmak mümkün.

Spor alanında hangi iş çok kazandırır derseniz, spor salonu açarak hem buradan hem de yukarıda bahsettiğim programlar ve eğitimler ile güzel paralar kazanabilirsiniz.

12: Dijital Pazarlama Uzmanı Olmak

Dijital Pazarlama Uzmani Olmak

Dijital satışlar yani internet satış platformları üzerinden satış yapanlara destek olmaktan bahsediyorum. En çok para kazandıran işler arasında alması biraz size bağlı. Bir firmaya bağlı kalmak yerine, birden fazla firma veya mağazaya kendi ofisinizden online olarak hizmet vererek, güzel gelirler elde edebilirsiniz.

Yüksek kar marjlı işler genellikle bu tarz kombin yapılabilen işlerden gelir. Yani sizin dijital pazarlamada bir tecrübeniz varsa, ne kadar fazla mağaza veya firma işi alırsanız o kadar fazla kar elde edersiniz. Sizden eksilen sadece zaman olacaktır. Buda oldukça karlı bir iş fikridir.

Dijital pazarlama uzmanı olmak için deneyim ve eğitim gereklidir. Hiçbir şey bilmeseniz dahi, kendinizi internet üzerinden eğitimler ile geliştirebilir ve bu alanda güzel işler yapabilirsiniz.

13: Mobil Oyun Geliştirmek

Mobil Oyun Gelistirmek

Neredeyse hepimizin telefonunda oyun var. Bazılarımız ise bağımlısı. Mobil oyunlar en çok para kazandıran işler diyebiliriz. Oyunlarda yayınlanan reklamlar ve oyun içi satım alımlardan, oyun yapımcıları büyük paralar kazanmakta.

Mobil oyun fikriniz olabilir veya oyunlar arasında gezerek güzel fikirler edinebilirsiniz. Ne tarz bir oyun yayınlayacağınıza karar verdikten sonra, uygulama geliştiricileri ile anlaşıp konuşarak hemen işe başlayabilirsiniz.

Oyunlarda Google Admob dediğimiz reklam hizmetleri yayınlanır. Bu reklamlar ne kadar çok kişi tarafından görüntülenir ve tıklanırsa o kadar gelir elde edersiniz. Yani amacınız oyunun çok fazla kişi tarafından indirilmesini sağlamak olmalı.

En çok para kazandıran işler yapmak ve bunu internet üzerinden başarmak istiyorsanız, yapılabilecek en mantıklı işlerden birisidir.

14: AVM’de Kahve Standı Açmak

AVMde Kahve Standi Acmak

Stant açarak en çok para kazandıran işler patronu olabilirsiniz. Kendi işinizin başında kimseye hesap vermeden, sevdiğiniz bir işi yapabilirsiniz. Kahve, çay, taze sıkma meyve suları vb. doğal içecekler satarak yeterli miktarda paralar kazanabilirsiniz.

Açtığınız standın kalitesi, sunduğunuz hizmet ve ürünlerinizin lezzeti sizin ne kadar satış yapacağınızı etkileyen en önemli faktörlerdendir. Güzel bardaklar ile hizmet vermek sizi, birçok AVM’de stant açıp kahve satan yerlerden ayırır. Ben o küçük ve kullanışsız bardaklarda kahve içmekten pek hoşlanmıyorum mesela.

Bu tarz stantları sahibinden devir alabilirsiniz veya AVM yöneticileri ile görüşebilirsiniz. Kiraları düşük olmakta ve stant ücretleri de genellikle uygun olmaktadır. Eğer bu iş fikrinde karar kıldıysanız, gözünüze kestirdiğiniz AVM’yi bir süre ziyaret edin ve hafta içi-sonu müşteri potansiyelini ölçün. Ayrıca, alışveriş merkezinde kahve dükkanları çok varsa veya kahve standı bulunuyorsa, farklı alanlarda stant açmayı düşünün.

15: Katkısız Doğal Ürün Satışı Yapmak

Katkisiz Dogal Urun Satisi Yapmak

Her geçen gün doğal gıdaları tercih etmeye başlayan insan sayısı artmakta. Katkısız doğal ürünler ile en çok para kazandıran işler yapabilirsiniz. Evden, internetten veya bir dükkan açarak bu tarz ürünleri satabilirsiniz.

Katkısız, glütensiz doğal ürünler yapmak için bir beceriniz olmasına gerek yok. Hiç bilmeyen birisi bile bu tarz doğal ürünler 1-2 saat içerisinde internetten videolar izleyerek yapabilir.

Doğal ürünler satmak en çok para kazandıran işler arasında son sırada olsa da, bu işlerin her biri ayrı ayrı avantajlara sahip. Önemli olan sizin hangisini yapmak istediğiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

En çok para kazandıran işler hakkında sıkça sorulan soruları merak ediyor olabilirsiniz. Bu sorularınızı en sade bir biçimde açıklamak amacıyla bu kısımda bilgi vermek istedim.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
En Çok Para Kazandıran İşler – Ek 21+ İş Fikirleri

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Bakiye.org ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!