1. Anasayfa
  2. İş Yeri Açma

Av Bayii Açmak için Gerekli Şartlar

Av Bayii Açmak için Gerekli Şartlar
0

Av bayii açmak ve kendi işinin patronu olmak isteyen kişilerin yerine getirmesi gereken bazı şartlar ve evraklar bulunuyor. Av bayiilerinde yivsiz tüfek, barutlu malzemeler ve mermi gibi ürünler bulunacağından birkaç ek işlemler çıkmaktadır. Geri kalan işlemler her iş yeri açılışında gerekli olanlardır. Av bayii açmak için müracaat edilecek yerler aşağıdaki gibidir.

  • İkamet ettiğiniz bölgenin valilik makamı
  • İşyerini kuracağımız bölgenin valilik makamı
  • İşler valilik adını emniyet müdürlüğü tarafından yürütüleceği için, il emniyet müdürlüğü
  • Çalışma ruhsatı için, dükkanın bulunduğu bölgedeki belediye başkanlığı ruhsat kısmı
  • İş yeri yangın ve benzeri durumlarda riskli olduğu için, itfaiye başkanlığı
  • Mali işlemler için vergi dairesi ve mali müşavir

Av bayii açmak için müracaat edilecek yerleri yukarıda listeledim. İlk zamanlarda birçok evrak ve işlemler olacak. Süreç sıkıntılı ve zorlu değildir. Hızlı bir şekilde bütün işlemlerinizi halledebilirsiniz. Valilik makamında sadece imza alacaksınız ve geri kalan işlemleri valilik adına il emniyet müdürlüğü yürütecek.

Av Bayii Açmak Karlı mı?

Av bayilerinde ürün yelpazesi çok geniştir. Bu nedenle kar marjı üründen ürüne değişse de gayet iyi seviyelerde olmakta. Örneğin satılan mermilerden çok fazla kar elde edilmese de, balık malzemeleri, av kıyafetleri ve aksesuarlarından oldukça iyi karlar elde edilmekte. Av bayii açmak için ürün yelpazesini geniş tutmanız gerekir. Uygun ufak tefek ürünler olsa da müşteri için bir sürü seçenek sunabilmek önemli. Bunu ilk zamanlarda yapamazsanız, ilerleyen süreçte tamamen büyümeye odaklanmanız sizi daha başarılı yapacaktır.

ilk etapta balıkçılık adına çok geniş bir ürün yelpazesi sunabilirsiniz. Hem bütçenizi çok yormaz hem de balıkçılık ile ilgilenen kişilerin aradıkları her şeyi bulabileceği bir bayileri olur. Sonraki süreçte, tüfek ve aksesuarları üzerine her şeyi getirtebilirsiniz ve bu şekilde ilerleye ilerleye muhteşem bir av bayii açmak için gerekli şartları yerine getirmiş olursunuz.

Av bayinin iyi bir şekilde kar elde edebilmesi için konumunun merkezi bir yerde olması gerekiyor. Çarşının göbeğinde olmasa da, çok ücra ve bulunması zor yerlerde olması işlerinizi kötü anlamda etkiler. Aynı zamanda bayii için internet üzerinden satış yapmak amacıyla, sosyal medya ve e-ticaret pazar yerlerine kayıt olmanız çok önemli. Dükkandan bire bir satışlar haricinde, çok daha fazla satış yapabilme olasılığınız vardır. İnternet üzerinden fazladan komisyon ödeyeceğiniz için mağaza fiyatlarına oranla bir tık daha pahalı satış yapmanız gerekebilir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir