2022’de 40+ İnternetten Para Kazanma Yolları – 4.200 TL Üstü Gelir

internetten para kazanma yollari
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İnternetten para kazanma yolları son bir kaç senede artış gösterdi. Bu konuda o kadar çok soru ve yanlış bilgi var ki, internet üzerinden para kazanma yolları araştırma yaptığınızda yüzlerce çöp ve yanlış bilgi içeren içeriklere ulaşırsınız. Anket doldurarak para kazanma, Youtube üzerinden para kazanma, bir şeyler satarak ve evde oturarak bilgisayar başında para kazanmanız için sizlere tam 101 tane fikir sunuyorum.

Youtube, içerik yazarlığı, blog kurma veya bunlara benzer internetten para kazanma yolları için bilgisayar şart. Ancak İnstagramdan bir şeyler satmak veya sosyal medyalardan para kazanmak için telefonunuzda iş görecektir. Eğer bu alanda para kazanmak konusunda ciddiyseniz ve sabırlı olacaksanız ben kesinlikle bilgisayar almanızı öneririm. Sadece bir tane değil önerdiğim birçok işi birlikte yönetebilirsiniz.

Evinizde İnternetten Para Kazanma Yolları

İnternetten para kazanmak çok güzel bir duygu gerçekten. Ancak sizlere anlatılanlar kadar kolay değil. Hiç bilmeyen ve araştırma yapmamış kişilere, internetten para kazanma yolları konusunda bir şey anlattığınızda, o kişiye çok basit gelecektir. Bu kişi sizde olabilirsiniz. Hemen para kazanacağınızı düşünüyor ve sabrınız yoksa şuan bu yazının gerisini okumadan normal hayatınızdaki işlerinize dönebilirsiniz. Azimli, sabırlı ve bir şeyler başarma arzusuyla yanıp tutuşan kişiler lütfen siz devam edin. İşte internet üzerindeki en dev, en geniş ve aradığınız her şeyi bulabileceğiniz internetten para kazanma yolları arşivim.

[geo_headline_2 tag=”h2″ color=””]Anket Doldurarak Para Kazanma[/geo_headline_2]

Anket doldurarak para kazanma, internetten para kazanma yolları denildiğinde ilk akla gelen fikirlerden birisi. Bu yolla hızlı bir şekilde para kazanılabilir ancak yüzlerce sahte ve ödeme yapmayan siteleri ayıklayabilirseniz. Anket siteleri çok az ödemeler yapmakta ve sürekli anketler yayınlanmıyor. Belirli zamanlarda yayınlanan anketler azda olsa para kazanmanız mümkün.

[geo-post id=”868″ label=”Önerilen Yazı”]

Anket doldurarak para kazanmak istiyorsanız iyi bir araştırma yapmalı güncel anket sitelerini bulmalı ve özellikle ”Ödeme kanıtları” konusunda referans bulabilmelisiniz. Örneğin, bir anket sitesi buldunuz adı ”A” olsun. A sitesine üye olmadan önce internet üzerinde, ”A sitesi ödeme kanıtları, A sitesi para kazananlar, A sitesini kullananlar” gibi araştırmalar yapmalısınız. Bunu yabancı dillerde de yapmanızı öneriyorum. Google çeviri hizmetini kullanarak yapabilirsiniz. Bu şekilde hem güzel anket siteleri bulabilirsiniz hem de sitenin kalitesi konusunda daha fazla bilgiye ulaşırsınız.

[geo_headline_2 tag=”h2″ color=””]Youtube Para Kazanma[/geo_headline_2]

Youtube para kazanma, kuşkusuz en popüler ve en çok duyulan internetten para kazanma yolları arasında yer alıyor. Küçükten büyüğe herkesin elinde akıllı telefon var ve herkesin kullandığı ortak bir uygulama ismi söyleyin denilse ilk söyleyeceğim Youtube uygulaması olur. İzleyiciler milyonlarca… İçerik üreticileri de çok fazla ancak kaliteli içerik üreticisi, izleyici oranına göre çok çok az. Yani kaliteli bir içerik üretirseniz ve sabırlı olursanız 5-6 aya kadar çok olumlu dönüşler alacağınıza eminim.

[geo-post id=”1452″ label=”Önerilen Yazı”]

Youtube para kazanma yolunda sizin başarınızı etkileyecek tek bir faktör var. İçerik… Bu platformda para kazanmak için üye olan ve benzer içerikleri üreten o kadar çok kişi var ki… Kısa zamanda başarılı olmanın yolu benzersizliktir. Eğer az olan veya hiç olmayan alanlarda kaliteli içerik üretirseniz, tahmin ettiğinizden çok ama çok kısa sürede internetten para kazanma yolları serüveninizde başarıya ulaşabilirsiniz.

[geo_headline_2 tag=”h3″ color=””]Youtube Para Kazanma Şartları[/geo_headline_2]

Youtube para kazanma şartları geçtiğimiz yıllarda güncellendi. Önceden, kanal açtığınız anda para kazanmanızı aktif edebiliyorduk. Ancak spamla mücadele kapsamında, 4000 saat izlenme ve 1000 abone olmadan para kazanma başvurusu yapamıyoruz. Bu şartları sağladıktan sonra kanalımızı onaya gönderiyoruz. Eğer kanalımız tamamen özgün ise ve tekrarlanan içerik ile telif hakkı ihlali yoksa 1-2 gün içerisinde onay alıyor.

[geo_headline_2 tag=”h2″ color=””]TikTok Para Kazanma Yolları[/geo_headline_2]

TikTok para kazanma son dönemlerde popüler oldu. Bu platform üzerinden para kazanmanın birkaç farklı yolu var. İnternetten para kazanma serimizin bu kısmında TikTok uygulamasına yer vermek istedim. Öncelikle para kazanmak için yayıncı olmanız şart. Aboneleriniz ve izlenmeleriniz ne kadar fazla olursa o kadar para kazanırsınız. Bu izlenmeleri para kazanmak için kullanabileceğiniz bir kaç seçeneğiniz var.

tiktok para kazanma
Tiktok Para Kazanma

TikToktan para kazanma için ürün reklamı verme yani sponsor olmayı düşünebilirsiniz. Birçok alanda birçok marka sahipleri, ürünlerini tanıtmak için sosyal medyayı ve popüler kişileri kullanıyor. Örneğin bir makyaj malzemesi veya kıyafet tanıtmak için bir markaya sponsor olabilirsiniz.

TikTok para kazanma yollarından bir diğeri bağışlardır. Canlı yayın açarak tıpkı oyun yayıncıları gibi bağış alarak para kazanmanız mümkün. Bağışlardan çok para kazanmak için abonelerinizin çok olması gerekiyor. Ayrıca yayınlarda kurallara aykırı durumlar içerisine girmemeniz gerekiyor. Yayınınız engellenir ve hatta hesabınız kapatılabilir.

Tiktoktan para kazanma için en hızlı yol, hesaplara abone kasarak bu hesapları satışa çıkarmaktır. Tiktok hesapları açarak bu hesaplarda videolar yayınlayıp takipçi kasabilirsiniz. Takipçi kastıktan bir süre sonra hesabınızı satabilirsiniz.

[geo_headline_2 tag=”h2″ color=””]Kolay Para Kazanma Yolları[/geo_headline_2]

Kolay para kazanma yolları sandığınız kadar kolay değil. Ayrıca buradaki kolay para kazanma kişiden kişiye çok değişmekte. Yani bazı kişiler bir kaç güne kolay yoldan para kazanma araştırırken bazıları 5-6 ayda para kazanabilecek yollar arıyor. Bence, pasif olarak gelir elde etme yoluna 1 senede harcasanız, bu zamanın sonunda pasif gelir yani internetten para kazanmaya başladığınızda, kolay para kazanma yolunu keşfetmiş olursunuz. Önemli olan zaman değil, çok emekte verseniz sonunda bu yolu keşfedebilmeniz.

En kolay para kazanma yolları, internetten para kazanma diyebiliriz. Youtube’dan para kazanan bir kanalınız olduğunda veya TikTokta aboneleriniz çoğaldığında para kazanmaya başladığınızda, kolay yoldan para kazanıyorsunuz demektir. Uyurken ve gezerken para kazanmaya pasif gelir denir.

[geo_headline_2 tag=”h3″ color=””]Bayanlar İçin Kolay Para Kazanma Yolları[/geo_headline_2]

Bayanlar için kolay para kazanma yolları, bu yazımda bahsettiğim her şey için düşünülebilir. Kadın ve erkek fark etmeden para kazanmanın kolay yolları bunlardır. Bayanlar çoğunlukla evde olduğu için evde paketleme, örgü, İnstagramdan satış yapma ve Trendyol’dan para kazanma gibi iş fikirleri daha mantıklıdır. Hepsini yazının içeriğinde bulabilirsiniz.

[geo_headline_2 tag=”h2″ color=””]Reklam İzleyerek Para Kazanma[/geo_headline_2]

Reklam izleyerek para kazanma yolları oldukça fazla ancak çok fazla para kazanma hayalleri kurmayın. Aylık sizlere çok fazla kazanacağınızı vaat edebilirler ancak çoğu gerçeği yansıtmaz. Bu alanda dolar kazandıran uygulamalar çok fazla. Ancak anket doldurarak para kazanma maddesinde yazdığım gibi iyi araştırıp ödeme kanıtı olanları tercih etmelisiniz. Sizlere bazı önerilerde bulunacağım ancak garanti vermiyorum. Yazdığım sitelere üye olmadan önce araştırma yapınız.

 1. PrizeRebel
 2. InboxDollars
 3. Swagbucks
 4. Vindale Research
 5. Nielsen Computer and Mobile
 6. MyPoints
 7. InstaGC
 8. Fusion Cash
 9. iRazoo App
 10. Earnably
 11. SlideJoy
 12. Success Bux
 13. QuickRewards
 14. Viggle App
 15. CreationsRewards

[geo_headline_2 tag=”h2″ color=””]Evde Para Kazanmanın Yolları[/geo_headline_2]

Evden para kazanma yolları için sizlere yüzlerce fikir sayabilirim. Ama çoğu fikirden öteye gitmeyeceği için kısa ve öz şekilde, hepinizin kazanabileceği fikirlerden bahsedeceğim. Evde para kazanmanın yolları aslında gayet basit. Bize ilk lazım olan şey her zaman dediğim gibi sabır ve azim. Sonrasında bahsettiğim fikirlerde çalışmalar yaparak evde para kazanma için ilk adımları atabilirsiniz.

İnstagram üzerinden satış yaparak, evden para kazanmanın yolları arasında güzel bir seçim yapmış olursunuz. Sabun, kokulu mum, el işi, ikinci el eşya ve aklınıza gelebilecek her türlü alanda satışlar yapabilirsiniz. Yapmanız gereken, ilk zamanlarda takipçi kasmak adına sponsor reklam vermek veya satış yapacağınız alanda olan hesapların takipçilerini takip ederek, geri dönüş yapmalarını sağlayabilirsiniz. Böylelikle kısa zamanda takipçi kazanabilirsiniz.

[geo-post id=”1416″ label=”Önerilen Yazı”]

Letgo ve dolap uygulamaları üzerinden bir şeyler satarak para kazanabilirsiniz. Yurt dışından sıfır ürünler alabilir ve bunları satabilirsiniz. Aynı zamanda elinizde olan ikinci el ürünleri veya ucuzluk pazarlarından alıp satabilirsiniz. Buradaki ticari olay tamamen size kalmış zamanla çok daha fazla deneyim edersiniz. İnsanların çok tercih ettiği ürünleri almaya bakın. Ayrıca bir ürüne karar verdikten sonra, satış yapacağınız yerlerde satan var mı kontrol edin. Fiyatına vs. bakın yani analiz edin. Analize göre karınızı hesaplayarak satış yapın.

[geo_headline_2 tag=”h2″ color=””]Online Para Kazanma[/geo_headline_2]

İnternetten para kazanma yolları, diğer bir deyimle online para kazanma yollarıdır. Kullanıcılarımız iki türlüde araştırma yapmakta. Eğer halihazırda bir işiniz var ise bir yandan da ek gelir elde etmek istiyorsanız, kısa yoldan para kazanma fikirleri bulmanız lazım. İşiniz birde bilgisayar başındaysa aynı anda iki iş yaparak, kendinizi online para kazanma konusunda çok geliştirirsiniz.

google para kazanma
İnternetten Para Kazanma

Online para kazanma yöntemleri araştırıyorsanız ve bilgisayarla uğraşmayı seviyorsanız benim size tavsiyem içerik üretmek olur. Blog yazarlığı, Youtuber veya yayıncı olarak içerikler üretebilir 1 saatte para kazanma yöntemleri dahi keşfedebilirsiniz. Hızlı para kazanmak için yukarıda Youtube kısmında söylediğim gibi güzel ve nadir içerikler üreterek paylaşım yapmanız lazım

[geo_headline_2 tag=”h2″ color=””]Oyun Oynayarak Para Kazanma[/geo_headline_2]

Oyun oynayarak para kazanma yollarında çok başarılı insanlar tanıyorsunuzdur. Tanımıyorsanız da, oyun yayıncıları diye aratma yaptığınız günlük binlerce lira para kazanan yayıncıları keşfedebilirsiniz. Oyun oynayarak para kazanmak için yayıncı olmanız gerekiyor. Canlı yayın olmasına gerek yok Youtube veya para kazandıran bildiğiniz farklı platformlar üzerinden paylaşım yapabilirsiniz. Artık Facebook’ta reklamlardan para kazanma imkanı sunmakta. Şartları biraz ağır olsa da göz atmanızda fayda var.

Oyundan para kazanma konusunda ciddiyseniz ve çok istiyorsanız, güzel bir oyun kanalı açmanızı tavsiye ediyorum. Oyunlarınızda eğlenceli ve gizemli olanları tercih ederseniz daha kısa zamanda büyüme imkanı sağlayabilirsiniz. Mobil veya bilgisayar oyunu fark etmez iki türlüde ilerleyebilirsiniz.

[geo_headline_2 tag=”h2″ color=””]Gayri Meşru Para Kazanma Yolları[/geo_headline_2]

Gayri meşru para kazanma yolları, adından da anlaşılacağı üzere yasadışı yollardan para kazanma anlamına gelir. Ne yazık ki kötü ekonomik durumlara düşüp, bu alanlarda iş arayanlar var. Ancak ne kadar kötü duruma düşerseniz düşün, bu tarz yasal olmayan yollardan para kazanma işlerine girmeyin. Riskler ve tehlikeler, yaşanmadığı sürece gözünüze çok küçük gelebilir. Ancak bu tarz gayri meşru para kazanma yolları içerisinde, tehlikeli ve işin içinden çıkılmaz durumlara girme ihtimaliniz yüksek.

Yasadışı yollardan para kazanma hırsı sizin özgürlüğünüzü elinizden alabilir. En güzel yıllarınızı ve azda olsa gerçekleştirme imkanınız olan hayallerinizi de alır. Bu nedenle size bu konuda destek vermeyeceğim ancak düşünenler, bu yazımda bahsettiğim meşru yani yasal yollardan para kazansınlar.

[geo_headline_2 tag=”h2″ color=””]Mail Okuyarak Para Kazanma[/geo_headline_2]

Mail okuyarak para kazanma, sıkça araştırılan para kazanma yolları arasında yer alıyor. Birçok kişi merak ediyor ve ”oturduğun yerden sadece mail okuyarak para mı kazanılır?” sorusunu soruyor. Elbette oturduğunuz yerden birçok iş yaparak internetten para kazanabilirsiniz. Bunlardan biriside mail okuyarak para kazanmaktır.

Yalnız çoğu paragrafımda söylediğim gibi, bu tarz sitelerin çoğu vaatlerini yerine getirmiyor. Yani paranızı size ödemiyor. Bazı siteler ilk zamanlarda ödeme yapıp sonradan yapmıyor. Bu nedenle sizlere toplu vereceğim site adreslerini tek tek araştırın. Kayıt olmadan önce ödeme yapıp yapmadıklarını öğrenin. Bunun için site adreslerini yazıp ”Ödeme kanıtı, ödeme yapıyor mu?” gibi kelimeleri yanına getirip araştırabilirsiniz.

[geo_headline_2 tag=”h3″ color=””]Mail Okuyarak Para Kazanma Siteleri Güncel[/geo_headline_2]

Mail okuyarak para kazanma konusunda kendinizi geliştirebilirsiniz. Sürekli yeni siteler bulabilir ve çok ilgi gösterirseniz hatırı sayılır gelirler elde edebilirsiniz. Yabancı mail okuyarak para kazandırma siteleri ortalama olarak mail başına 0.10 ABD doları vermektedir. Sizler için yabancı kaynaklardan bulduğum bazı siteleri paylaşmak istiyorum.

 1. InboxDollars
 2. Swagbucks
 3. MyPoints
 4. InboxPays
 5. FusionCash
 6. Unique Rewards
 7. Daily Rewards
 8. InboxPounds
 9. Vindale Research
 10. Cash Crate
 11. Paid to Read Email
 12. Cash4Offers
 13. Points2Shop
 14. Rupee Inbox
 15. UniqPaid
 16. Quick Paid Surveys
 17. QuickRewards 

[geo_headline_2 tag=”h2″ color=””]Sermayesiz Bedava Para Kazanma Fikirleri[/geo_headline_2]

Bedava para kazanma derken armut piş ağzıma düş mantığını aklınızdan çıkarın. Hiç kimseye oturduğu yerden para yapmaz. Bedava derken, sermayesiz para kazanma fikirlerinden bahsetmek istiyorum. Sermayeniz olmadan internetten para kazanma konusunda çok ilerleyebilirsiniz. Bunun için sizin üretici tarafta olmanız gerekiyor. İçerik üreticisi, blog yazarı, web site kurulumu vs. gibi. Bunlara ek olarak yürüyerek ve köpek gezdirerek para kazanma mümkün desem ne derdiniz?

Köpek gezdirerek para kazanmak istiyorsanız, ilan sitelerinde biraz vakit harcamanız gerekecek. Hastalık, iş veya farklı sebeplerden dolayı bazı kişiler köpeklerini geziye çıkaramamakta. Eğer köpeklerden korkunu yok ve hayvanları seviyorsanız, bu tarz kişilerin köpeklerini gezdirmek için ödeme alabilirsiniz.

Bir diğer fikrim yürüyerek para kazanma ile alakalı. Evet bu mümkün hatta söylediğimde nasıl olur bu diyebilirsiniz. Yağmur, kar ve çamur demeden yürüyerek doğanın güzelliklerini çekebilir, rahatlatıcı tatta videolar yayınlayabilirsiniz. Sadece bir video paylaşarak demek istediğimi net bir şekilde anlamanızı sağlamak istiyorum.

[geo_headline_2 tag=”h2″ color=””]Müzik Dinleyerek Para Kazanma[/geo_headline_2]

Müzik dinleyerek para kazanma kulağa ne kadar hoş geliyor değil mi? Öyle şey mi olur dediğinizi duyar gibiyim ancak bu fikir ile nasıl para kazanıldığını anlatınca size de çok mantıklı geleceğine eminim. Siteleri paylaşamadan önce mantığını açıklamak istiyorum. Müzik dinleyerek para kazandıran siteler, sanatçılarla, yayıncılarla vs. anlaşma yapıyorlar. Anlaşma yaptıkları kişiler, platformlara ücret ödüyor. Bu platformlarda, kullanıcılarına müzik dinlediği için para ödüyor. Sanatçılarda daha çok dinleniyor ve tanınıyorlar. İşte müzik dinleyerek para kazanmak için ihtiyacınız olan siteler.

 1. Musicxray
 2. Playlist Push
 3. Current.us
 4. RadioEarn
 5. Research.fm
 6. Hitpredictor
 7. Cash4minutes
 8. Earnably
 9. Kollect.fm

[geo_headline_2 tag=”h2″ color=””]Trendyol Para Kazanma Yolları[/geo_headline_2]

Trendyol para kazanma yolları daha çok emek ve ilgi isteyen bir kısımdır. Para kazanma yolları arasında en garanti ve kalıcı olanıdır aslında. Çünkü bu şekilde kendi işinizi kurarsınız. Ticaret yaparak tahmin etmediğiniz kadar güzel gelirler elde edebilme olanağınız da var. Çok çalışmalı, dijital pazarlama konusunda kendinizi geliştirmeli ve çok güzel bir ürün fikri bulmanız şarttır. Güzel kar edebileceğiniz rakibinizin az olduğu ürünler satarak daha çok gelir elde edersiniz. Artan kurlar nedeniyle yurt dışından ürün getirtmek ve satmak çok maliyetli olabileceği için, yurt içi üreticilerinden ürün tedarik etmeye çalışın.

Öncelikle satacağınız ürünü bulmalı, analizini yapmalı ve sizden başka satan var mı iyice kontrol etmelisiniz. Bu aşamadan sonra şirket açmalı ve Trendyola kaydınızı yapmalısınız. Şahıs şirketleri online ve 3-4 gün içerisinde kurulumu tamamlanabiliyor. Ayrıca maliyeti de az. Sonrasında trendyol komisyonları, kargo gelir gider vs herşey hesaplanarak net ürünün size maliyeti hesaplanmalıdır. Bunu siz yapamazsanız bilgili kişilerden yardım alın. Maliyet hesaplandıktan sonra ürüne kar eklenerek Trendyol satıcı hesabınıza ekleyerek, Trendyol para kazanma yolunda büyük bir adım atmış olursunuz.

[geo_headline_2 tag=”h2″ color=””]Telefondan Para Kazanma[/geo_headline_2]

Telefondan para kazanma, uygulamalar ile mümkündür. Ancak diğer ödeme yapmayan, internetten para kazanma sitelerinden bir tık daha kötüdür. Çünkü internet sitelerine göre, paranızı ödemeyen çok fazla uygulama var. Bu nedenle nasıl anket doldurarak para kazanma konusunda araştırma yapıyorsak, bunlarda da aynı şekilde araştırma yapmamız lazım. Ben size yabancı forumlardan bulduğum bazı telefondan para kazanma uygulamaları isimleri vereceğim. Ancak araştırıp ödeme yapıp yapmadıklarını öğrenme işini sizlere bırakıyorum.

 1. Robinhood 
 2. Swagbucks
 3. MyPoints
 4. Worthy Bonds
 5. Public
 6. Acorns
 7. Earny
 8. Rakuten
 9. Google Opinion Rewards
 10. Money Machine
 11. iPoll
 12. Sweatcoin
 13. Foap
 14. Mercari
 15. Mobee
 16. Offer Up
 17. Task Rabbit
 18. Ibotta
 19. Bookscouter
 20. Snapwire
 21. Decluttr
 22. Checkout 51
 23. Lyft
 24. Gigwalk
 25. Surveys On the Go
 26. Upwork
 27. Lucktastic
 28. Letgo
 29. Field Agent
 30. Uber

[geo_headline_2 tag=”h2″ color=””]Bigo Live Para Kazanma[/geo_headline_2]

Bigo live para kazanma, canlı yayıncılar için güzel bir fırsattır. Canlı yayın yaparak para kazanmak istiyorsanız bu platformu deneyebilirsiniz. Diğer yayın platformları gibi internetten para kazanma için, bağış sistemi ile çalışıyor. Yayın açtığınızda, takipçileriniz sizlere bağışlar yapabilmekte. Ne kadar izleyiciniz olursa o kadar bağış toplarsınız. Aşağıya sizler için daha detaylı bir yazı önerisi bıraktım.

[geo-post id=”458″ label=”Önerilen Yazı”]

Bigo live üzerinden para kazanmanın diğer bir yolu sponsor reklamlardır. Yayınınızda herhangi bir markanın veya ürünün reklamını yaparak, reklam geliri elde edebilirsiniz. Aslında internetten para kazanma yolları arasında en cazip fikirlerden birisi budur. Yani zaten halihazırda yayıncıysanız ve bir Youtube veya benzeri platformda yapıyorsanız bu iş size hiç zor gelmez. Ancak sıfırdan da başlayabilirsiniz.

[geo_headline_2 tag=”h2″ color=””]İnstagramda Para Kazanma[/geo_headline_2]

Instagramda para kazanma, sosyal medyaların arasından en çok tercih edilendir. Satışlar, reklamlar ve çok daha fazlası instagram üzerinden mümkündür. Bunun zaten binlerce örneği var. Instagramda hesabınızda illaki herhangi bir ürün satışı veya reklamı yapan sayfayı takip ediyorsunuzdur. İşte instagramdan para kazanmanın yolu veya yolları bunlardır. Aynı yolu izleyerek para kazanmanız mümkün olabilir.

Instagramdan para kazanma için, ürün satışı yani ticaret yapabilirsiniz. E-ticaret ile aynı düşünce ile ilerlemeniz gerekir. İnsanların beğeneceği ve tercih edeceği, kaliteli veya az bulunan ancak çok aranan ürünler bularak satışlarınıza başlayabilirsiniz. Ancak satmaya karar verdiğiniz ürünlerin, başka yerden satılıp satılmadığına iyice bakın. Eğer hiç satılmıyor veya satışı azsa tercih edebilirsiniz. Her yerde yüzlerce kişinin sattığı ürünler ile rekabete girerseniz, hiç satamadan işten soğuyabilirsiniz.

İnstagramdan para kazanma yollarından bir diğeri de reklamdır. Bunun odaklanmanız gereken tek bir konu var. Oda takipçi sayınızı arttırmak olmalı. Güzel bir konuyla alakalı sayfa açın. Bu sayfada kaliteli içerikler paylaşın ve sponsor reklamlar almaya başlayın. Popüler takipçilerden reklam alırsanız daha çok büyürsünüz. İşte burası bir döngü. İlk etapta siz sponsor reklam alarak hesabınızı büyüteceksiniz, sonrasında ise yeni hesap açan ve hesabını büyütmek isteyen kişiler sizlerden sponsor reklam alacak. Bunun için ne kadar çok takipçi kasarsanız o kadar geliriniz olur.

[geo-post id=”1442″ label=”Önerilen Yazı”]

[geo_headline_2 tag=”h2″ color=””]Kripto Para Kazanma Fikirleri[/geo_headline_2]

Kripto para kazanma yolları için son dönemlerde binlerce içerik ve video yayınlandı. Her geçen gün yeni Youtube kanalları ve WEB siteleri açılıyor. Sırf kripto paralar hakkında insanların bilgi edinmesi ve para kazanabilmesi için. Tabi, çoğu birbirinin kopyası ve yalan yanlış bilgiler içeriyor. Bu nedenle kripto para kazanmak istiyorsanız, sosyal medya ve güvenilir siteleri tespit etmeniz lazım. Özellikle Telegram’da kripto para kazanmak için gruplar var. Bu guruplarda kripto paralar ile ilgili olarak güncel bilgiler paylaşılıyor.

Kripto para kazanmak için iyi analizci olmalı ve piyasayı iyi takip etmelisiniz. Sadece duyduklarınızla değil, bilginizle ilerlemeli ve geleceğinize yatırım yapmalısınız. Yanılma payı az olan kişilerin sosyal medya hesaplarını takip ederek, az paralar ile kripto para işine girebilirsiniz. Kesinlikle riske girerek paralar yatırmayın. Sizin için kaybetseniz de, çok önemi olmayacak paralar ile başlamanızı tavsiye ediyorum.

[geo_headline_2 tag=”h2″ color=””]Amazon Para Kazanma Fikirleri[/geo_headline_2]

Amazon para kazanma konusu bir kaç satıra sığacak şekilde anlatılamaz. Buradan genel bir bilgi verdikten sonra örnek bir yazı paylaşacağım lütfen oradan detayları öğreniniz. Amazon üzerinden para kazanmanın birçok çeşidi vardır. FBA, Drop Shipping ve direk şirket kurarak satışları sizde yapabilirsiniz. Bu farklı iş modellerinin çalışma stilleri farklıdır. Stoksuz satış, aynı ürünü pazarlama yeteneğinizi kullanarak farklı ülkelere daha pahalıdan satma gibi farklı alternatifleriniz bulunuyor.

[button style=”rounded” color=”uckan-btn–red” size=”uckan-btn–block” link=”https://bakiye.org/amazondan-para-kazanmak-icin-7-inanilmaz-fikir/” target=”true”]Amazondan Para Kazanma Hakkında Detaylar[/button]

Amazon para kazanma iş modelleri arasında en çok Drop Shipping kullanılıyor. Stoksuz satış anlamına gelen bu iş modelinde çok fazla kazançlar elde etmek mümkün. Herhangi bir ürün satın almıyorsunuz, depoya ihtiyacınız yok, kargoyla uğraşmıyorsunuz, sadece bilgisayar başında satışları arttırmak için pazarlama işleriyle uğraşıyorsunuz. İnternetten para kazanma konularında sıkça adını duyacağınız iş modellerinden birisidir kendisi.

[geo_headline_2 tag=”h2″ color=””]Pinterest Para Kazanma Yolları[/geo_headline_2]

Pinterest para kazanma iş modelini belkide hiç duymadınız. Pinterest üzerinden para kazanmak, diğer sosyal medyalarda olduğu gibi mümkün. Pinterest çok geniş çaplı bir fotoğraf paylaşma platformudur. Dünyanın her yerinden aklınıza gelebilecek her alanda fotoğraf bulabileceğiniz, sonsuz bir sosyal medya uygulaması desem abartmış olmam. Pinterest üzerinden çoğunlukla WEB siteleri ile para kazanmanız mümkündür. Moda, tasarım, kendin yap ve yemek siteleriniz varsa bu tarz sitelere kolaylıkla ziyaretçi çekebilir ve para kazanabilirsiniz.

Pinterest para kazanma konusunda ciddi düşünüyorsanız öncelikle bir web sitesi kurmanız gerekiyor. Yukarıda kalın bir şekilde bahsettiğim konulardan birini seçiniz. Özgün fotoğraflar bularak makalelerinizi profesyonel bir şekilde yazdırın. Her makalenizi fotoğrafıyla beraber Pinterest üzerinden paylaşın. Zamanla paylaştıklarınız daha fazla kişi tarafından görüntülenecek ve sabırlı olduğunuz sürece binlerce kişiye ulaşacak. Böylelile sitenize yüzlerce kişi giriş yapacak ve ziyaretçileriniz artacak. Google reklamlarından da bu şekilde gelir elde edebileceksiniz.

[geo_alert style=”1″ color=”info” ]Siteniden Google reklamları ile gelir kazanmak için öncelikle adsense başvurusu yapmanız gerekmektedir. Adsense hesabınız onaylandığında, sitenize reklamlarınızı ekleyebilirsiniz. Ziyaretçiler sitenizde vakit geçirdiği sürede, reklamlara tıklayarak sizin para kazanmanızı sağlarlar. Kendi reklamlarınıza kesinlikle tıklamayın. Adsense hesabında ihlal olarak sayılır ve hesabınız kapatılır.[/geo_alert]

[geo_headline_2 tag=”h2″ color=””]Google Adsense Para Kazanma Fikirleri[/geo_headline_2]

Google adsense para kazanma fikirleri için örneklerime geçmeden önce, adsenseden para kazanmak için, Google reklamlarını yayınlayacak bir platforma ihtiyacınız olduğunu bilmeniz gerekiyor. Youtube, blog ve web sitesi kurarak adsense reklamlarını sitenizde veya videolarınızda yayınlayabilirsiniz. Steam, Dlive, Tiktok ve bunlar gibi Google ile alakası olmayan platformlardan, adsense üzerinden para kazanamazsınız. Adsense bir reklam yayınlama ağıdır. Google üzerinden reklam veren firma veya şahısların reklamları ve gelirler adsense üzerinden yönetilir. Sizler bu reklamları platformlarınızda yayınlayarak, Google adsense para kazanma için ilk adımı atmış olursunuz.

Adsenseden gelir elde etmek için Youtube kanalınız para kazanma şartları için kabul görülmeli veya siteniz Adsense onay şartlarını taşımalıdır. Youtube para kazanma şartları geçtiğimiz senelerde güncellenerek, 4 bin saat izlenim ve 1000 abone şartı gelmiştir. Bu şartları özgün videolar ile sağlayarak para kazanma başvurusu yapabilirsiniz. Genellikle 2 gün içerisinde sonuç onaylanır. Sonuç onaylandıktan sonra Google adsense para kazanma için Youtube videolarınızı kullanabilirsiniz.

Google adsense para kazanma fikirlerinden bir diğeri, web site veya blog kurmaktır. Legal olan alanlarda insanları bilinçlendirmek, eğlendirmek veya bazı şeylerden haberdar etmek amacıyla kurduğunuz siteler için adsenseden para kazanmanız mümkündür. Herhangi bir aylık ziyaretçi şartı vs yoktur. Ancak sitenizin veya blogunuzun politikalara uygun olması gerekir. Hakkında ve gizlilik, iletişim ve çerez bilgilendirmesi sayfaları olmalı. Ayrıca içeriğinizin benzersiz olması gerekiyor. Yani kopya içerikler ile web sitenize adsense almanız çok zor.

[geo_headline_2 tag=”h2″ color=””]Livu Para Kazanma[/geo_headline_2]

Livu para kazanma konusu hakkında sizlere net ve kısa bir şekilde bilgi vermek istiyorum. Livu, canlı yayın uygulamasıdır. Daha çok arkadaş daha çok izleyici sizlere daha çok para kazandırır. Ancak Livu para kazanma için, edindiğiniz arkadaşlarla konuşmanız gerekir. Belirli odalar var. Buralarda profilleriniz yayınlanır ve para ödeyerek bu odalara giriş yapan kişiler bulunur. Sizleri görüp arayan ve konuşan kişilerden dakika başına para kazanırsınız.

Livu para kazanma için konuştuğunuz her dakikada 60 altın para kazanırsınız. Altın para uygulama içi kendi para birimleridir. Ayrıca sizinle görüşen kişiler, sizinle görüşmesini arkadaş listesine ekleyerek yaparsa, dakika başına kazandığınız altın para 120 olur. 750 altın para 1 dolara eşittir.

[geo_headline_2 tag=”h2″ color=””]Telegram Para Kazanma Yolları[/geo_headline_2]

Telegram para kazanma fikirleri için 2 ufak bilgi sunabilirim. Sayfalarınıza ”sosyal medya, blog veya web sitesi” gruplardan hit çekebilir veya ikinci el alım satım gruplarına katılım sağlayarak ticaret yapabilirsiniz. Telegram, bir mesajlaşma iletişim kurma ağıdır. İletişim kurma ağlarından para kazanmanın genellikle bu şekilde iki yolu vardır. Yüksek üyelere sahip gruplar kurup satarak da, gelir elde etmeniz mümkündür. Telegramdan para kazanma yöntemleri birazda sizin hayal gücünüze bağlıdır.

Telegram para kazanma için katılım sağlayabileceğiniz yüzlerce ikinci el ve bit pazarı gibi alım satım grupları var. Bu gruplara katılım sağlayarak eski eşyalarınızı veya kullanmadığınız ürünleri satabilirsiniz. Ayrıca al sat yaparak ticarette yapabilirsiniz. Bu şekilde güzel gelirler elde etmeniz mümkündür. Tabi al sat yapacaksanız sadece Telegramı değil farklı uygulama ve siteleri de kullanmanızı öneriyorum. Letgo, dolap ve sahibinden siteleri gibi…

[geo_headline_2 tag=”h2″ color=””]Google Play Para Kazanma[/geo_headline_2]

Google play para kazanma için bu platformda yayınlayabileceğiniz bir uygulama veya oyun üretmeniz gerekmektedir. İnternetten para kazanma yazımda en keyifli ve en çok gelir elde edebileceğiniz fikirlerden birisidir. Google play üzerinde yer alan uygulamalardan, sahipleri binlerce milyonlarca lira para kazanmakta. Tabi bu yayınladıklarınızın kullanıcı sayısına bağlı. Ancak kaliteli ve güzel bir uygulama veya oyunun zamanla büyümemesi imkansız.

Google play para kazanma için yayınlayacağınız uygulama veya oyunlardan iki farklı şekilde gelir elde edebilirsiniz. Oyun içi alım satımlar veya reklamlar üzerinden para kazanmanız mümkündür. Para kazanma yolları burada ikiye ayrılıyor. Benim tavsiyem reklamlar olur. İnsanlar bir şeylere para vermek yerine reklam izlemeyi tercih ediyor. Bu nedenle oyun içi alım satımlarda koyun ancak kesinlikle reklamda eklemeyi ihmal etmeyin. Bu reklamların, kullanıcıyı rahatsız etmemesine özen gösterin.

[geo_headline_2 tag=”h2″ color=””]Nimo Tv Para Kazanma[/geo_headline_2]

Nimo tv para kazanma için yayıncı olmanız gerekmekte. Yüzbinlerce kullanıcının ve binlerce yayıncının bulunduğu dev bir platformdur. Bu platform üzerinden kazanılan paralar bağışlar ile olmakta. İsteyen herkes platforma kayıt olarak canlı yayın yapmaya başlayabilir. Ancak para kazanmak için büyük bir kitleye sahip olmanız gerekmekte. Yayınlar üzerinden para kazanmanızı sağlayacak bütün platformlar için bu durum geçerlidir. İzleyiciniz çok olmalı ki bağışlarınız olsun, bağışlar olmalı ki hatırı sayılır paralar kazanabilin.

Nimo tv üzerinden izleyici kitlenizi arttırmanız için, popüler oyunları tercih edebilirsiniz. Güzel bir mizacınız varsa veya bir yeteneğiniz bu alanlarda da yayınlar yaparak, kendinize izleyici kitlesi oluşturabilirsiniz.

[geo_headline_2 tag=”h2″ color=””]Öğrenciler İçin Para Kazanma Yolları[/geo_headline_2]

Öğrenciler için para kazanma yolları, daha hızlı, bilgisayar veya telefon üzerinden aynı zamanda evden yapılabilecek fikirler içermelidir. Zaten yazımızın amacı bu dallardaki iş fikirleri. Bilgisayardan para kazanma için anket doldurarak para kazanmak, Youtube üzerinden para kazanmak, blog veya web sitesi kurmak aynı zamanda yayıncılık yapmak gibi iş fikirlerini kullanabilirsiniz. Bu fikirler arasında en kolay ve hızlı olarak Youtube üzerinden para kazanabilirsiniz. Güzel bir kanal ve kaliteli içerikle kısa zamanda yükselirsiniz. Günlük para kazanma istiyorsanız, anket sitelerini tercih edebilirsiniz.

Kolay para kazanma yolları öğrenciler için bulunmaz nimet olarak değerlendirilir. Keşfedilen güzel bir anket sitesi veya para kazanabileceğiniz bir telefon uygulaması aylık faturalarınızı ödemeye yetebilir. Bu nedenle çok araştırmacı olmalı ve boş zamanlarınızda kesinlikle bu işleri değerlendirmelisiniz. Hatta bu öğrencilik zamanlarınızda geleceğinize çok büyük yatırımlar yapabilirsiniz. O kadar büyük ki, senelerce ve şuan okuduğunuz okuldan daha kazançlı ve yeterli olabilir. Bunun için Youtube kanalı veya blog, web site açarak Adsense üzerinden para kazanmanızı öneririm.

[geo_headline_2 tag=”h2″ color=””]Shutter Stock Para Kazanma[/geo_headline_2]

Shutterstock para kazanma için grafikler, videolar ve edit konularında deneyimli hatta iyi olmanız gerekiyor. Adından da anlaşılacağı üzere grafik stock platformudur. Bu platforma binlerce grafiker üye ve birçoğu oldukça güzel gelirler elde ediyor. Tabi güzel gelir elde edenler bu alanda gerçekten çok iyi olanlar. Shutterstock para kazanma mantığı gayet basit işliyor. Size ait olan tasarladığınız videolar, logolar, fotoğraflar vs. grafikle alakalı her şeyi sitede paylaşabilirsiniz. Öncelikle üye olmanız gerekiyor. Üyelikten sonra satışa sunacağınız bu grafikleri siteye yüklüyorsunuz ve onaya gidiyor. Grafiğiniz onay aldıktan sonra, platformu kullanan kişiler beğenirse satın alabiliyor. Shutterstock, komisyonunu aldıktan sonra kalan ödemeyi size yapıyor.

Shutterstock para kazanma için yüklediğiniz grafiklerin komisyon oranları, kategorisine göre değişiklik göstermektedir. Kategoriler ve güncel komisyon oranlarını Shutterstock üzerinden öğrenmek mümkün. İlk zamanlar kazançlarınız sizi tatmin etmeyebilir. Bu alanda başka platformlarda da üyelik açarak satışlar yapın ve Shutterstock hesabınızda da yapımlarınızı satışa sunun. Zaman ilerledikçe satışlarınız ve gelirleriniz artacaktır.

[geo_headline_2 tag=”h2″ color=””]Twitch Para Kazanma[/geo_headline_2]

Twitch para kazanma, diğer canlı yayın platformları ile aynı mantıkta. Yayın yap para kazan. İyi içerik oluştur daha çok izleyici kazan. Daha çok izleyici daha çok para demek çünkü. Odaklanacağınız iki nokta olmalı. Kaliteli içerik ve daha fazla izleyici. Kaliteli içerik zaten daha fazla izleyiciyi çeker. Yayıncıların en büyük arzuları milyonlarca kitleye erişebilmektir. Twitch, çok popüler ve milyonlarca kullanıcısı olan, canlı yayın platformudur.

Twitch para kazanma konusunda çok ileri seviyelere gitmek istiyorsanız, sürekli aktif ve insanları çeken bir mizaca sahip olmanız gerekmekte. En çok izlenen yayıncıları analiz yapın. Bu yayıncılar, izleyenleri yayınlarında tutmayı gayet iyi başaran kişiler. Komik, güzel mizaçlı yada ilgi çeken içerikler ile bunu başarıyorlar. Bu şekilde kaliteli yayınlar ile kısa zamanda büyüme yakalayabilirsiniz.

[geo_headline_2 tag=”h2″ color=””]Facebook Para Kazanma Fikirleri[/geo_headline_2]

Facebook para kazanma fikirleri için birçok seçeneğiniz var. Senelerdir sadece sosyal arkadaşlık ortamları için kullandığınız bu platform, birçok kişinin aylık binlerce lira kazanmasını sağlıyor desem inanır mıydınız? Bu konuda azda olsa bilgi sahibi olanlar hiç şaşırmaz zaten ancak Facebook para kazanma olayının doğru olduğunu yeni öğrenenler oldukça şaşırabilir. Facebook üzerinden sayfa kasarak, sponsor reklam vererek ve yüksek aboneli sayfa veya gruplar oluşturup satarak para kazanma mümkün. Son dönemlerde bunlara ek olarak, Facebook yeni güncellemesi ile videolardan para kazanmanın önünü açtı. Youtube gibi yayınladığını ve size ait olan videolarda reklam çıkmakta ve bunlar üzerinden para kazanmanız mümkün olmaktadır. Tarafınızı seçin ancak en Facebook videolardan reklam ile para kazanmanız için yüksek aboneli kanal şartı gerekiyor.. Diğerlerine göre daha zor yani.

Facebook para kazanma için en kolay yol sayfalara veya gruplara abone kasarak bunları satmaktır. Yüksek aboneli sayfalar oluşturup, sponsor reklamlarda alabilirsiniz. Yani başka kişilerin sayfalarını veya site adreslerini, sayfalarınızda para karşılığı paylaşarak kazanç sağlamanız mümkün. Facebook üzerinde yüksek beğenilere ve abonelere sahip olan sayfaların hepsi sponsor reklam ile gelir elde etmekte. Bu gelirler sayfa beğenisine göre çok değişiklik gösterir. Rakamları net bir şekilde öğrenmek istiyorsanız, yüksek beğenili bir sayfaya mesaj atarak sponsor reklamların ne kadar olduğunu sorabilirsiniz.

İnternetten para kazanma yöntemleri arayışında olanlar ve sosyal medya ile ilgilenenler için oldukça güzel para kazanma fikridir. Facebook sayfa veya gruplarınızı yükseltmenin en kolay yolu sponsor reklam almaktır. Bunların dışında hiç para ödemeden, başka gruplar ve sayfalar altında linkinizi paylaşarak azda olsa abone kasmanız mümkündür.

Sıkça Sorulan Sorular

Öğrenciler İçin Para Kazanma Yolları Nelerdir?

Yukarıda paylaşmış olduğum bütün internetten para kazanma fikirleri, öğrenci, yaşlı ve genç fark etmeden herkes için uygundur. Zaten internetten olması, öğrenciler için büyük bir avantajdır.

Youtube Para Kazanma Hesaplama Nasıl Yapılır?

Bunu net bir şekilde hesaplamak imkansız. Çiçek reklamlarına 10 kuruş verirken kredi reklamlarına 1.5 TL gibi ödemeler yapılabiliyor. Bu bir gösterim için söylediğim fiyat. Ortalama olarak 1000 kişinin izlediği bir videonuz da, 50 reklam tıklaması alırsınız. Tıklama başına minimum 20 kuruş alırsınız ve buda 10 TL’ye tekabül eder. Bu en düşük ortalamadır.

Bu Fikirler İle Sermayesiz Para Kazanmak Mümkün mü?

Bu fikirlerin yarısından çoğu için sermaye gerekmez. Ancak çoğu için bilgisayar şart. Bilgisayarınızın olduğunu düşünerek söylüyorum, yoksa tek sermayeniz bilgisayar olacaktır. Yayıncı olacaksanız güzel ekipman şart. Youtube üzerinden para kazanacaksanız en azından iyi çeken bir kamera lazım. Yani en kötü durumda bile, yüksek rakamlarda sermayeye ihtiyacınız yok.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
2022’de 40+ İnternetten Para Kazanma Yolları – 4.200 TL Üstü Gelir

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

 1. 4 Şubat 2022, 02:35

  […] İnternetten para kazanma yani pasif gelir elde etme yöntemleri son dönemlerde çok popüler bir hal aldı. Bu nedenle birçok kişi, internetten para kazanma yollarını, e-ticaretin nasıl yapıldığını ve canlı yayın yaparak para kazanma konularını bir hayli merak etmekte. […]

  Cevapla
Giriş Yap

Bakiye.org ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!