İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Ekstra Para Kazanma Yolları
  3. Amazondan Para Kazanmak İçin 7 İnanılmaz Fikir
Trendlerdeki Yazı

Amazondan Para Kazanmak İçin 7 İnanılmaz Fikir

featured

Amazondan satış yaparak para kazanmak isteyen binlerce insan var. Henüz Türkiye’de yeni pazara giren bu büyük firma, dünyayı baz aldığımızda müthiş satış rakamlarına ulaştığını görürüz. Girişimci olmak isteyen ve internet üzerinden para kazanmak isteyen herkes amazondan satış yapma konusunda araştırmalar yapmış en azından azda olsa bir şeyler okumuştur.

Amazon para kazanma okunduğu kadar kolay değildir en başta bunu bahsedelim. Girişimci olmakta hiç kolay değildir ancak pes etmeden devam eden her girişimci sonunda başarıya ulaşıyor. Bu nedenle amazondan para kazanmak istiyorsanız hevesli ve araştırmacı olmanız şarttır. Çok uzatmadan amazonda satış yapmak için inanılmaz fikirlerden bahsediyorum.

Amazondan Satış Yapmak İçin Neler Yapmak Gerekir?

Amazondan para kazanmak için uygulanabilecek birçok yol mevcuttur. Sosyal medya, web siteleri ve reklamları kullanarak büyük satış rakamlarına ulaşmak mümkün. Bunlara ek olarak her zaman farklı satış teknikleri için yöntemler ve fırsatlar oluşturulabilir. Çok farklı ve kazançlı fırsatlar her zaman vardır bunu öğrenebilmek veya oluşturabilmek biraz kabiliyet istiyor.

1: Sosyal Medyayı Patronlar Gibi Yönetin

Sosyal medya üzerinden milyarlarca ürün satılmakta ve birçok kişi bu pazarlarda çoktan yerini aldı. Sosyal medya üzerinden amazondan para kazanmak mümkündür. Bunun için ürünlerin tanıtılacağı aboneleri veya arkadaşları çok fazla olan hesaplara ihtiyacınız olacak. Ne kadar fazla insan ürünlerinizi görürse amazondan satış yapmak da o kadar kolay olacaktır. Bu nedenle mümkün olduğunda sosyal medyayı iyi yöneterek abone ve takipçi kasmaya özen gösterin.

Aboneleriniz sizlerin sadık takipçileridir. Örneğin parfüm sattığınızı düşünelim. 1-2 ayda bir düzenli olarak alınan bir üründür. Aboneleriniz sizlerin ürününü beğendiği taktirde düzenli olarak alışverişlerini sizden yapacaktır. Böylelikle aylık büyük miktarlarda düzenli geliriniz olur ve müşterileriniz hep sizi tercih eder. Bu nedenle aboneleri sattığınız ürünlerde memnun etmekte çok önemlidir.

2: Ne Tür Satış Yapacağınıza Karar Verin

Amazondan satış yapmanın bir çok yolu var. En çok bilinen stoklu yada stoksuz satışlardır. Stoksuz satış kısaca, herhangi bir yerdeki ürüne komisyon ekleyerek amazonda satışlara eklemeye denir. Stoklu ise ürünleri satın alıp üzerine komisyon ve giderlerinizi koyup satmaya denilir. İki yöntemle de amazondan para kazanmak mümkündür. Siz hangisine daha sıcak bakıyorsanız ona yönelin. Stoksuz satışlar için biraz daha bilgi ve tecrübe gerekiyor. Amazonun farklı ülkelerdeki pazaryerlerinde mağaza açıp buralara ürünleri yüklemeniz daha fazla gelir getirir. Bu durum stoklu satış içinde geçerlidir. Ne kadar fazla pazar yerine ulaşırsanız o kadar fazla satış rakamlarına ulaşırsınız.

3: Amazon Yurt Dışı Pazarlarına Yönelin

Amazondan satış yapmak için yurt dışı imkanlarını kullanabilirsiniz. Amazon sadece yurt içi değil Avrupa, Kuzey ve Güney Amerika, Asya-Pasifik, Orta Doğu ve Kuzey Afrika ülkelerinde mağaza açma olanağı tanımaktadır. Bu şekilde ihracat yaparak yurt dışı pazarlarına açılabilirsiniz. Eğer imkanınız ve zamanınız varsa kesinlikle bu konuda çalışmalara başlamanızı öneririm. Yalnız bunun için şahıs şirketi şarttır. Şirket açmaktan korkmanıza gerek yok 1 hafta içerisinde bütün işlemlerinizi tamamlayarak şahıs şirketinizi oldukça uygun maliyetlere çözebilirsiniz. Ayrıca evinizi de iş yeri olarak gösterebilir böylelikle iş yeri açma gibi maliyetli işlerden ilk etapta kurtulabilirsiniz.

Amazonsa Satış Yapmak İstiyorsunuz Ancak Ne Satacaksınız?

İnanınki basit gibi geliyor ancak ürün seçimi ve tedarikçi bulmak o kadar zor ki, sizi en çok yoracak kısım burası olacak. Ürün seçimini bir şekilde yapacaksınız bu sefer tedarikçi bulmakta zorlanabilirsiniz. İthalat yapmak isteyeceksiniz, fazla bütçeniz yok 200-300 adet ürün alacaksınız ancak kargo maliyeti ürünlerinizin fiyatı kadar olacak. Bu ve buna benzer sorunlar karşınıza çıkabilir. Bu nedenle ürün seçimini çok dikkatli yapmalı ve öncelikle yurt içi üreticilerde ürün araştırması yapmanızı öneriyorum.

4: Ürün Araştırmasını Detaylı Yapın Gerekirse Ürünleri İthalat Edin

Amazondan satış yapmak için en başta biraz zahmet çekeceksiniz ne yazık ki. İnanın şuan ben işlerin başındayım o kadar çok stres ve sıkıntı yaşıyorum ki, ürün araştırmaları, toptancı bulmak ve bir yandan da hayatımdaki ekonomik durumu düzeltmeye çalışmak beni gerçekten yoruyor. Yalnız kendi işimizi kurma yolunda ilerlediğimiz için bir gün bunların hepsinin geçeceğinden eminim. Gelelim konumuza…

Ürün buldunuz diyelim. Satacağınızdan eminsiniz ve Türkiye’de ürünün ne kadar fiyatlara satıldığını analiz ettiniz. Bu önemli adımlardan sonra en önemli adım ürünün toptancısını bulmak. Ürün araştırmaya kadar olan kısmı stoksuz satıcılarda okuyabilir ancak tedarik konusu onları ilgilendirmediği için bu adımı es geçebilirler.

Önerilen Yazı
Evden para kazanmanın en iyi yolu Amazon?

Ürünü tedarik ederken çok fazla araştırma yapmanız gerekecek. Yeri gelecek toptan olarak aldığınız fiyatlar, adet satışlarının bile yukarısında olacak. Bu durumda motivasyonunuzu kaybetmeyin. Toptancı aramaya devam edin ve sonuç olumsu olursa, Çin vb. ülkelerden yabancı tedarikçi arayışlarına girin. Alibaba vb. birçok ithalat siteleri bulunmaktadır. Buralardan araştırma yapınız. İthalatta ürünler oldukça uyguna gelebilir ancak gümrük, vergi ve kargo kısımları çok pahalı tutmaktadır. Bunları hesaba katmalısınız.

5: Ürün Görsellerine ve Kalitesine Çok Önem Gösterin

Amazondan satış yapmak istiyorsanız, satacağınız ürünlerin kaliteli olmasına ve paylaştığınız resimlerinde gerçeğe yakın olmasına özen gösterin. Resimler, açıklama ve ürün ne kadar kaliteli olursa satışlarınız o kadar artış gösterecektir. Alacağınız kötü yorumlar satışlarınızın tamamen durmasına neden olabilir.

Satışı yapılan örnek ürün görseli

Yukarıda bir örnek paylaştım. Kaliteli ve ürünü almaya teşvik edici bir görsel. Satacağınız ürünler ne olursa olsun yaratıcı bir şekilde çekeceğiniz kaliteli ürün görselleri, amazondan yapacağınız satışlarınızı 5-6 kat arttırabilir.

6: Satışını Yapacağınız Ürünlerin Kalitesini Kontrol Edin

Stoklu bir şekilde ürün satacak ve toptan almayı düşünüyorsanız, ürünlerin kalitesini tek tek kontrol edin. Müşteriye kontrol etmediğiniz ürünleri göndermeyin. İllaki olumsuz yorumlar olacaktır ancak olabildiğince olumsuz yorumlardan kaçmak için çaba sarf edin.

Mağazanıza kalitesiz ürünleri yüklemeyin. Elektronik her ürünü test ederek gönderin. Toptan ithalat ederek ürün alacaksanız, ürünleri almadan önce satıcınızdan numune isteyin. Numuneler ücretli olmakta ve 1 adet olduğu için kargosu biraz maliyetli olmaktadır. Yüklü ürünler için numune şarttır. Sürprizler ile karşılaşmayı seviyorsanız başka tabi.

7: Ürünleri Toptan Alarak Karınızı Çok Yükseltebilirsiniz

Ürün buldunuz, tedarikçi ayarladınız ve karınızı hesaplamaya başladınız. Oda ne, ürünü satışa sunsanız para kazanmak bir kenara cebinizden para çıkıyor fazladan… Bu gibi karışık hesapların içine düşebilirsiniz. İnanın herkes bu durumu yaşıyor. Bunun nedeni, ürün seçiminiz yanlış olabilir, rekabeti çok fazla olan ürüne yönelmiş olabilirsiniz nakliye masrafınız yüksek olabilir veya ürün adetini az alıyor olabilirsiniz.

Toptan ürünlerde kar etmek kaçınılmazdır. Tabi nereden alacağınızı biliyorsanız. Kendine toptancı diyen bazıları perakende fiyatlarından fazla olacak şekilde toptan ürün satmaya kalkışıyorlar. 100-200 adet ürün ne yazık ki toptana girmiyor. 1000 adet, 1 konteynır, 1 ton diyebileceğimiz ürünler toptana giriyor. 100 adet alacağınız üründe zarar ederken aynı ürünü 1000 adet gibi miktarlarda almak isterseniz %100’e kadar kar edebilirsiniz. Özellikle ithalat yapanlar bu durum ile sık karşılaşmaktadır. Bunun nedeni, kargo masrafının 100 adet ile 1000 adet üründe aynı olması ve ürün başına düşen masrafın 10 kat daha azalmasıdır. Aynı zamanda alış adeti arttıkça fiyatta da indirim söz konusudur. İşin özeti, toptan ürünlere ne kadar yanaşırsanız kar oranlarınızda o kadar artış gösterecektir.

Yorum Yap

Yorum Yap