İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Ekstra Para Kazanma Yolları
  3. Evde ek iş imkanı – Evde paketleme işi

Evde ek iş imkanı – Evde paketleme işi

featured

Birçok kişi, evde paketleme işi bularak çalışmakta ve aylık güzel gelirler elde etmektedir. Bu şekilde evde ek iş yapan kişilerin büyük bir kısmını kadınlar oluşturmaktadır.

Geçimin ve iş imkanlarının zor olduğu birçok şehir bulunmaktadır. Her şehirde, büyük şehirler kadar kolay iş bulunamamakta ve ek gelir çok zor bir hal almaktadır. Ayrıca tek maaş ile çalışmakta birçok sorunu beraberinde getirince, ev hanımları evde paketleme işi aramakta ve bu konuda araştırma yapmaktadırlar.

Paketleme işleri nasıl bulunur?

Evde paketleme işi için firmaların iletişim numaraları bulunmaktadır. Bunun için direk şu firma paketleme işi veriyor diyemeyiz. Araştırıp kendiniz bulmanız gerekmektedir. Bunu nasıl yapacağınızı size basit bir şekilde anlatacağız.

Öncelikle sizlere evde iş imkanı umudu verip paranızı almak isteyen birçok dolandırıcı bulunmaktadır. Bu tarz işler için hiçbir yer sizden ücret talep etmez. Talep eden kişiler veya firmalardan da uzak durunuz. Paketleme işi için kozmetik, giyim, süs eşyaları ve buna benzer firmalar bulup iletişim numaralarından arayıp bilgi alabilirsiniz. Böyle tek tek arayıp yada bizzat firmalarına gidip bu konuda iş imkanı sunarlar mı öğrenebilirsiniz. Genellikle tek kişiye iş vermeseler de, yeni açılan firmalar ve küçük boyutta işletmeye sahip kişiler, tek kişi ile de çalışabilmektedir. Bu şekilde evde paketleme işi veren yerleri bulup aylık 2000-3000 civarında paralar kazanmanız mümkündür.

Ne paketleyeceğiz?

Genellikle sabun, el yapımı doğal ürünler, bal, sirke, süs eşyaları ve el yapımı örgüler gibi ürünlerin paketlemeleri yapılmaktadır. Son dönemlerde özellikle doğal sabun paketleme işleri artış göstermiştir. Durumları olan kişiler küçük şahıs şirketleri açarak bu işe başlamakta ve paketleme işi için evde çalışabilecek kişiler aramaktadırlar. Bu tarz iş imkanlarını değerlendirebilirsiniz.

İnternetten evde paketleme iş ilanı bulma?

Teknolojinin geliştiği bu dönemde her şey elimizin altındadır. Doğal olarak evde paketleme işi yapacak olan kişiler interneti kullanarak iş sahibi olabilirler. Bu tarz iş ilanları için kurulmuş birçok site bulunmaktadır. Bunlardan en çok tercih edileni ise İŞKUR olmaktadır.

İŞKUR evde paketleme iş ilanları adı altında, birçok firmaya ev sahipliği yapmaktadır. Bu tarz işçi arayan firmalar İŞKUR’a ilan vermekte ve oradan direk başvuru almaktadırlar. Her zaman bu tarz ilanlar olmasa da, sürekli yeni iş ilanları eklenmekte ve bu nedenle takip edilmesi gerekmektedir. İŞKUR’a üye olarak bu tarz iş veren yerlere direk başvurunuzu yapabilirsiniz. Aynı zamanda evde ek iş ilanları da bulunmaktadır. Sadece paketleme değil bu alanda birçok farklı işler yapılabilmektedir.

Kendi işinizi kurabilirsiniz

İlle de evde paketleme işi arayıp iş bulmak zorunda değilsiniz. Bu alanda kendinizin patronu olabilirsiniz. Her zaman okuyucularıma kendi işlerini yapmalarını öneriyorum. Yukarıda yapılabilecek evde ek iş imkanlarından bahsettik. Bunları kendiniz evinizde rahatlıkla yapıp direk satışını gerçekleştirebilirsiniz. Bu işleri yaparken zamandan ve paradan tasarruf etmeyi de unutmayın lütfen.

Lütfen okuyun: Zamandan tasarruf etmenin en etkili yolları

Evde yapılabilecek işler oldukça fazladır. Bunları size liste halinde anlatacağım ve neler gerektiğiniz yazacağım. Öncelikle bu işe başlamadan önce, azimli, sabırlı olmalı ve motivasyonunuzu her zaman tam tutmalısınız. Bunları kaybetmeden çalıştığınızda çok uzun sürmeden başarıya ulaştığınızı göreceksiniz. Allah çalışkan ve azimli insanları sever aynı zamanda onlardan desteğini hiç esirgemez.

1: Evde nikah şekeri yapımı

Evde paketleme işi yapmak aynı zamanda kendi işinizi kurmak istiyorsanız buna nikah şekeri süsleme ve paketleme yaparak başlayabilirsiniz. Düğün ve nikah işlerinde bu tarz süslemeler çok fazla ilgi görmekte ve internet üzerinden de satın alınmaktadır. Evde ek iş yaparak güzel süslemeler yapabilir ve bunları satabilirsiniz. Çevrenizden de çok ilgi göreceği aşikardır ancak internet üzerinden satışlar her zaman çok daha iyi olur.

2: Evde sabun yapımı

Evde doğal sabunlar yaparak bunları paketleyebilir ve satışını gerçekleştirebilirsiniz. Marketler, bakkallar ve pazarlar ile anlaşabilir, bu yerlere toplu olarak satabilirsiniz. Aynı zamanda çevrenizde sizden bu sabunları satın alacaktır.

Doğal sabun yapımı sabır ve ilgi gerektiren bir iştir. Bahçeniz var ise yapımı ve çalışması sizin için daha iyi olacaktır. Anneniz, kardeşiniz veya komşunuz ile bu tarz bir işe başlayarak, evde ek iş ilanları aramaya gerek kalmadan kendi işinizin patronu olabilirsiniz.

3: Evde süs eşyaları yapımı

Süslü tepsiler, abajurlar, lambalar, oyuncaklar vb. aklınıza gelen her türlü ürünü yapabilirsiniz. Size sadece beceri ve bu tarz ürünleri yapmak için süs malzemeleri gerekmektedir. Bu malzemeleri toptancılardan oldukça uygun fiyatlara satın alabilirsiniz.

Özellikle nişan tepsileri ve oyuncaklar çok ilgi görmektedir. Kendinize sosyal medya hesabı açıp hem internetten hem de çevrenize ve tanıdıklarınıza bu tarz ürünleri satabilirsiniz. Bu tarz ürünleri evde paketleme yaparak kargo ile gönderimde sağlayabilirsiniz.

4: El örgüleri (Amigurumi)

Kadınların elleri oldukça marifetli ve beceriklidir. Yemekler olsun örgüler olsun her zaman kadınlar çok iyi işler gerçekleştirir. Evde paketleme işi yapmak isteyen kişiler, örgüler yaparak bu ürünleri internet üzerinden rahatlıkla satabilir.

Lifler, oyuncaklar, patik ve bereler, atkılar ve daha birçok alanda örgüler yapılabilir. Oldukça zahmetli olsa da el emeği göz nuru bu ürünler değerinde satılmaktadır. Özellikle evlenecek olan kişiler için bu tarz örgü ürünleri çok tercih edilmektedir.

Kendi işimin patronu olmak istiyorum

Evde ek iş yapmak isteyen aynı zamanda kendi işinin patronu olmak isteyen kişilerin internetten satış yapabilmesi için bazı gerekli şartlar bulunmaktadır. Öncelikle çok büyük satışlara ulaşmadıysanız ve sadece sosyal medyadan satış yapıyorsanız bu söyleyeceklerim şuan sizin için geçerli olmayacaktır.

Evde paketleme işi yaparak internet üzerinden satış yapan kişilerin şahıs şirketi kurması gerekmektedir. Büyük satış sitelerinde ve internet üzerinde mağaza açmak isteyenler için gereklidir. Şahıs şirketi kurmak basit ve maliyeti azdır. Evinizi şirket olarak gösterip bir gün içerisinde şirketinizi kurup büyük internet mağazaları açabilir ve ürünlerinizi her şehirden insanlara satabilirsiniz. Reklam vererek büyük kitlelere hitap edebilirsiniz. İşini büyütmek ve bu alanda çok başarılı olmak isteyen kişilere kesinlikle öneririm.

Yorum Yap

Yorum Yap