Para Kazanmam Lazım Diyenler için 15 İnanılmaz Fikir

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Para kazanmam lazım ancak bunu nasıl yapacağımı bilmiyorum? İnternetten para kazanmak için bana inanılmaz fikirler lazım neler yapabilirim? İşimden geldikten sonra evde bilgisayarımın başında oturarak azda olsa ek gelir elde etmek istiyorum gibi soruların yanıtlarını merak ediyorsanız doğru yerdesiniz.

İnternetten para kazanmanın duygusu çok farklı. Sadece bir bilgisayar ve internetle harika paralar kazanabilme olanağınız var. Gözünüz başlangıç için çok yükseklerde olmasın. İlk etapta faturalar ve ufak tefek giderleriniz veya kiranızı çıkartacak kadar para kazanabilmek çok iyi başlangıç olur. Zaten para kazanmam lazım diyenlerin çoğu bu tarz ek giderler için iş arayışına girmekte. Kendi işinizi kurarak veya ek iş olarak internetten para kazanmak için sizlere muhteşem fikirler sunmak istedim.

İnternetten Para Kazanmak

Eğer isteğiniz internet üzerinden para kazanmak ise bu başlıkta bunları inceleyelim. İnternetten para kazanmam lazım diyenler için bir çok fikir mevcut. Ek iş olarak veya sadece bu işlere yönelerek para kazanmanız mümkün. Bunun için yapabileceklerinizi listeleyelim.

[geo_headline_2 tag=”h3″ color=””]Yazı Yazarak Para Kazanmak[/geo_headline_2]

Yazı yazarak internetten para kazanmanın kolay olduğunu söyleyemem. Tabi eğer yazı yazmak konusunda bilginiz yoksa. Ancak, kısa bir sürede nasıl yazı yazabileceğinizi öğrenerek hızlı bir şekilde para kazanmaya başlayabilirsiniz. Para kazanmak istiyorsanız ve yazı yazmak hoşunuza gidiyorsa web sitelerine editörlük yapabilir veya yazdığınız yazıları makale satın alan sitelere aynı zamanda forumlara satabilirsiniz.

[geo-post id=”1502″ label=”Önerilen Yazı”]

[geo_headline_2 tag=”h3″ color=””]Web Sitesi Kurarak Reklamlardan Para Kazanmak[/geo_headline_2]

Para kazanmam lazım ve azmim çok fazla diyenlerdenseniz en etkili ve zaman gerektiren fikirlerden birisi web sitesi kurmaktır. Yerli veya yabancı dilediğiniz bir dilde web sitesi kurarak yazılarınızı satmak yerine çok aranan kelimelerde analiz yaparak, ilerleyen süreçte para kazanabilirsiniz. Bir web sitesine düzenli içerik girildiğini varsayarsak 1 seneye sitenizden gelir elde etmeye başlamanız lazım. Doğru adımlar ile tabi ki. Bu alanda deneyimli olanlar 2-3 ay kadar kısa sürelerde web siteleri reklamlarından aylık 4-5 bin lira kadar kazançlara ulaşabilmekte.

[geo_headline_2 tag=”h3″ color=””]Sosyal Medyadan Para Kazanmak[/geo_headline_2]

Sosyal medya ile internetten para kazanmanın birçok yolu vardır. Satış, reklam, sponsorluk ve çekiliş yaparak para kazanan birçok kişi var. Herkesin bu şekilde takip ettiği sosyal medya hesapları vardır. Kombin satışı yapan instagram mağazaları, çekiliş yapan ünlü kişiler, birçok takipçisi olan ve sponsor reklam yayınlayan kişileri illaki takip ediyorsunuzdur. Bu kişilerden ilham alabilirsiniz. Bu alanda en hızlı para kazanma yolu, instagram üzerinden sponsor reklam vererek takipçileri çoğaltmak ve bu hesap üzerinden satışlar yapmaktır. Acil para kazanmam lazım diyorsanız bu fikri değerlendirebilirsiniz.

[geo_headline_2 tag=”h3″ color=””]E-ticaret ile Para Kazanmak[/geo_headline_2]

Büyük işler yapmak ve kendi işinizin patronu olmak istiyorsanız bu fikir size göre. İnternetten para kazanmanın en güzel yollarından birisi E-ticarettir. Zevkli, heyecanlı ancak bir o kadarda yorucu olabilir. Güzel bir ürün fikriniz var ve bu alanda satışlar yapmak istiyorsanız hemen şahıs şirketinizi kurarak sosyal medya ve e-ticaret pazaryerleri üzerinden hesabınızı açıp satış yapmaya başlayabilirsiniz. Gelir elde etmek yazıldığı kadar kolay olmasa da, zamanla işlerinizi oturacak ve para kazanmaya başlayacaksınız. Azim çok önemli. Araştırmadan ve satacağınız ürünün analizini yapmadan bilgisiz bir şekilde girişimcilik yapmayın. İşiniz başlamadan bitebilir.

[geo_headline_2 tag=”h3″ color=””]Editörlük Yapmak[/geo_headline_2]

Yazı yazma konusunda deneyimliyseniz ve ek gelir elde etmek istiyorsanız editörlük sizin için iyi bir iş fırsatı olabilir. Bu konuda eğitimler alarak kendinizi geliştirip iyi bir editör olabilirsiniz. Sonrasında web sitelerine editörlük yaparak haftalık veya aylık gelirler elde edebilirsiniz. Birçok site ile anlaşabilirsiniz. Bir yandan gelir elde edebilirken bir yanda okuyabilir ve normal işinizde çalışabilirsiniz. İnternetten para kazanmak bu gibi durumlarda çok kazançlı olabilmekte.

[geo_headline_2 tag=”h3″ color=””]Anket Doldurarak Para Kazanmak[/geo_headline_2]

İnternetten para kazanmanın bir diğer yolu anket doldurmaktır. İnternet üzerinden anket doldurarak para kazanabileceğiniz birçok site ve sistem bulunmakta. Bu tarz siteler üzerinden azda olsa gelir elde edebilirsiniz. En azından telefon veya internet faturalarım için para kazanmam lazım diyorsanız bu tarz siteler işinizi görebilir.

Anket sitelerinde kazançlarınızı hesabınıza yansıtıp ödeme yapmayan birçok site mevcuttur. Bu sahte siteler her gün türemekte. Bu nedenle güvenilir ve yorumları olan siteleri tercih edin. Anket doldurarak para kazanmanız için bir kaç site adresi paylaşıyorum.

[geo_headline_2 tag=”h3″ color=””]Çeviri Yaparak Para Kazanmak[/geo_headline_2]

Eğer yabancı bir dilbilginiz mevcutsa, internet üzerinden çeviriler yaparak güzel kazançlar elde edebilirsiniz. Bu fikir ile son derece güzel ve hızlı bir şekilde gelir elde etmeniz mümkündür. Yabancı web sitesi olanlar, başvurular, formlar, belgeler ve bunlar gibi birçok makalelerin çevirilerini yapabilirsiniz. Forumlarda bunun için konular açarak iş almaya başlayabilirsiniz. R10 gibi forumlara kayıt olabilirsiniz.

[geo_headline_2 tag=”h3″ color=””]Çevrim İçi Eğitim Vererek Gelir Elde Etmek[/geo_headline_2]

Herhangi bir konuda uzmanlığınız varsa bunu internet üzerinden satarak para kazanabilirsiniz. İnternetten her gün milyonlarca eğitimler satılmakta ve online eğitim verilmektedir. Öğretmenlerin bazıları bilgilerini ve tecrübelerini kullanarak internet üzerinden ek gelir vermekte. Gelirleri ise gayet iyi oranlarda olmakta. Eğitiminizi videolar ve PDF haline getirerek tek bir ücretle satabilir veya özel ders verecekseniz saatlik ücretler alarak para kazanabilirsiniz.

[geo_headline_2 tag=”h3″ color=””]Sosyal Medya Yönetimi, Takibi ve Paylaşımı Yapmak[/geo_headline_2]

Sosyal medya yönetimi konusunda deneyimleriniz varsa bunu birçok yerde kullanabilirsiniz. Şahısların sosyal medya hesaplarındaki takipçilerini çoğaltabilir, firmaların hesaplarını yönetebilir veya e-ticaret yapanların ürün paylaşımı gibi işlerini halledebilirsiniz. Sosyal medya uzmanlığı adı altında birçok bilgili kişi aranıyor.

[geo_headline_2 tag=”h3″ color=””]Youtube Kanalı Açmak[/geo_headline_2]

Video yayını yaparak para kazanmam lazım diyorsanız ilk olarak akla gelen iş fikri Youtube kanalı açmak olur. Youtube üzerinden kanal açarak videolarınıza gelen izleyicilere gösterilen reklamlar sayesinde para kazanabilirsiniz. Youtube’dan gelir elde etmek için güzel bir fikir lazım. Güzel çekimler ve insanlar videolarınızı izlemekten zevk almalı. Bilgi, kamp, oyun, nasıl yapılır ve inceleme videoları çekebilirsiniz. Aklınıza gelebilecek her türlü güzel fikri değerlendirebilirsiniz. Videolarınızı çekip yayınlamaya azimle devam ederseniz zaman geçtikçe izlenme aldığınızı göreceksiniz. Bu gibi internetten para kazanma fikirlerinde sabır ve süreklilik çok önemli.

[geo_headline_2 tag=”h3″ color=””]WEB Tasarımı[/geo_headline_2]

Web tasarımı konusunda deneyimliyseniz bu deneyiminizi kullanabilirsiniz. Web tasarımcı olarak kendi işini evde yapan ve para kazanan binlerce kişi var. Genellikle ek iş olarak yapılmakta ancak bazı kişiler şirket kurarak sadece bu iş üzerine büyük işlerde yapmaktadır. Web sitelerinin tasarım ve düzenleme işlerinden para kazanmak için müşteri bulmanız lazım. Bunun için forumlara konu açabilir ve yapabileceğiniz işleri belirtebilirsiniz. Örnek konu açanlardan kopya çekerek benzer kaliteli ve bilgilendirici konular açmanız önemlidir. Webmaster forumlar bu tarz işleri almak için yeterlidir.

[geo_headline_2 tag=”h3″ color=””]Grafik Tasarım Yapmak[/geo_headline_2]

Adobe veya bunlara benzer grafik programlarını çok iyi kullanabiliyorsanız, grafik tasarım üzerine işler yapabilirsiniz. Para kazanmak istiyorsanız web tasarımda olduğu gibi, webmaster forumlarına yapabileceğiniz işleri gösteren güzel bir konu açmanız gerekir.

Grafik tasarımda resim shop, logo tasarım, web sitesi tasarım ve kurumsal kimlik tasarımları gibi alanlarda işler yapabilirsiniz. Reklamcılar ile anlaşıp, reklamcıların tasarım işlerini de alabilirsiniz. Sosyal medya hesapları açarak yaptıklarınızı paylaşmanız size ek iş getirecektir.

[geo_headline_2 tag=”h3″ color=””]Dropshipping Yapmak[/geo_headline_2]

Para kazanmam lazım ticaret yapmak istiyorum ancak sermayemde yok diyenlere bu fikir gelsin. Stoksuz satış anlamına gelen herhangi bir sermaye isteyemeyen E-ticaret şeklidir. Dropshipping denildiğinde akla ilk olarak amazon gelir. Mantığı basittir uygulaması ve para kazanması zordur. Çok çalışıp azimli bir şekilde ilerlemek gerekir.

Amazon üzerinden mağaza açarak, farklı satış yerlerindeki (Aliexpress, ETSY) ürünleri mağazanıza komisyon ekleyerek koyabilirsiniz. Verilen siparişlere göre ürünleri sizde müşterinin adresine sipariş veriyorsunuz. En basit anlatımı budur. Detayları çoktur. Araştırma yapmanızı tavsiye ederim. Youtube üzerinde birçok video mevcut.

[geo_headline_2 tag=”h3″ color=””]E-Kitap Yayınlamak[/geo_headline_2]

Çok iyi bildiğiniz ve insanlara faydalı olacağınız aynı zamanda E-kitap olarak yayınlayabileceğiniz tecrübe, fikir, roman, düşünce, taktik ve bilgileri kullanarak internetten para kazanabilirsiniz. Bunun için PDF şeklinde E-kitap oluşturup satabileceğiniz forumlar ve Udemy gibi sitelerde paylaşmanız yeterlidir. Ayda bir kaç sipariş bile gelse hiç yoktan faturalarınızı ödemeye yetecektir.

[geo_headline_2 tag=”h3″ color=””]Mobil Uygulama Oluşturmak[/geo_headline_2]

Mobil mağazalarda yayınlamak üzere uygulama ve oyun oluşturabilirsiniz. Bunun için insanların seveceği veya ihtiyacı olan uygulamalar yaptırabilirsiniz. İyi analiz yaparak ve yayınladıktan sonra reklamlar vererek çok çok iyi gelirler elde edebilirsiniz. Birçok kişi hiç hayal etmediği rakamları mobil uygulamalarından kazandı. Belki sizin de şansınız yaver gider çok iyi iş başarırsınız ve uygulamanızda çok sevilir. Buda sürekli çok güzel gelirler elde etmek anlamına gelir.

[geo-post id=”1474″ label=”Önerilen Yazı”]

Girişimcilik Yaparak Para Kazanmak

Para kazanmam lazım ancak internet üzerinden değil gerçekte işler yapmak sabah kalkıp kendi işime gitmek ve kendi işimin patronu olmak istiyorum diyorsanız biraz güzel örneklerden bahsedelim. Girişimcilik buna ticarette diyebiliriz en güzel ve bereketli mesleklerin başında gelir. Planlı projeli başlatılan işler her zaman için kazançlı ve faydalı olmuştur. Bu alanda bir iş yapmak ve gelir elde etmek istiyorsanız unutmamanız gereken ilk kural seveceğiniz meslek olmasıdır. Boya yapmaktan ve arabalardan mı hoşlanıyorsunuz, aksesuar ve jant boyama üzerine güzel bir atölye açabilirsiniz mesela. Otomobil aksesuarları satabileceğiniz bir mağazada açabilirsiniz.

Bir şeyler satıp para kazanmak ve bir mağaza, dükkan açmak istiyorsanız ya güzel bir alan bulup o alanda satacaksınız yada işlek bir bölge seçip o bölgede ne tür alışveriş yerlerinin eksik olduğunu tespit ederek, tespitiniz doğrultusunda bir dükkan açabilirsiniz. Bu kısa önerilere kulak verdiğiniz taktirde başarılı olma olasılığınız çok artar. Para kazanmam lazım ama uzun vadede olsun hem de kendi işim olsun diyorsanız sermayenizi hazırlamaya şimdiden başlayın.

Sıkça Sorulan Sorular

Sermayesiz Nasıl Para Kazanırım?

Bunun için dropshipping veya uzman olduğunuz konularda E-kitap satışı, çevrim içi ders gibi işler yapılabilir.

Nasıl Online Para Kazanılır?

Online para kazanmak için ilk başlıkta verdiğim 15 fikri değerlendirebilirsiniz. İnternet ve bilgisayarınız varsa hiç bilginiz olmasa dahi bir konuya yönelip azimle çalışarak bu işi başarabilirsiniz.

1 Saatte Nasıl Para Kazanabilirim?

Bunu ancak anket doldur para kazan sitelerinden yapabilirsiniz. Onlarda ödemeleri günlük veya haftalık yapmaktadır.

Acilen Nasıl Para Kazanabilirim?

Acilen para kazanmak güzel bir girişimcilik fikri ile yapılabilir buda sermaye ister. Anket sitelerinden kazanılabilir ancak bu gibi sitelerden hatırı sayılır paralar kazanmak zordur.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Para Kazanmam Lazım Diyenler için 15 İnanılmaz Fikir

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Bakiye.org ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!