1. Anasayfa
  2. Ekstra Para Kazanma Yolları

İnternetten Bigo Live ile para kazanma

İnternetten Bigo Live ile para kazanma
bigolive para kazanma 1
1

Teknoloji gelişimi devam ettikçe, para kazanma olanakları ve fırsatlarda artmaktadır. Bigo Live bunlardan sadece bir tanesidir. Bigo Live para kazanma olanağı sunmaktadır. Peki bunun için gerekli şartlar nedir ve nasıl yapılır?

Bigo da Para nasıl kazanılır?

Bigo Live çevrim içi video paylaşma yani yayın yapma aracıdır. Para kazanmanın farklı yolları bulunmaktadır. Amaç her zaman ilgi çekici içerik üretmeye dayalıdır.

Bigo Live çevrim içi para kazanma için ilgi çekici içerik üreticisi siz olabilir veya işveren olarak çalışabilirsiniz. Çevreden güzel içerikler üretebilecek yetenekli kişileri bulup sunucu alıp yayın yapabilir ve böylelikle komisyon üzerinden para kazanabilirsiniz. Ayrıca siz yeteneklerinize güveniyorsanız ve kaliteli yayınlar yapabiliyorsanız, direk yayın açıp kazandığınız hediyeleri paraya dönüştürebilirsiniz.

Bigo Live fasulye nasıl kazanılır?

Bigo Live üzerinden canlı yayınca belirli bir izleyici kitlesine yani aboneye sahip olabilirsiniz. Kaliteli yayınlar yaptıkça ve insanlara kendinizi sevdirdikçe aboneleriniz artacak ve izlenim sayınız oldukça fazla seviyelere çıkacaktır. Buda daha fazla hediye demektir. Hediyeler uygulama üzerinden fasulyeye çevrilmektedir. Fasulyede para demektir.

Peki, Bigo Live 1 fasulye kaç TL? 210 fasulye şuanda 1 Dolar etmektedir. Buda güncel Dolar kuru ile 8.45 TL etmektedir. Parayı direk banka veya Payoneer hesabınıza çekebilirsiniz. Bunun için hesabınızdan Wallet-Beans sonrasında Exchange kısmına giderek çekmek istediğiniz miktarı yazıp onaylamanız yeterli olacaktır. Çekeceğiniz hesabı uygulamaya tanımlamanız gerekmektedir. Banka veya Payoneer hesabı fark etmeden, ikisi içinde İBAN girmek yeterli olmaktadır.

Bigo Live kaliteli içerik nasıl üretilir?

Kaliteli içerik üretmek için öncelikle iyi olduğunuz bir konuyu bulmanız gerekmektedir. Konu ne olursa olsun, sanat, müzik, oyun vs ilgi çekici olması yani izleyici ve abone çekmesi yeterli olmaktadır. İyi oyun oynuyorsanız güzel oyun videoları çekebilir ve yayın yapabilirsiniz. Oyun severler size sürekli hediye gönderecek ve abone olacaklardır. Mesela iyi bir fıkra anlatıcısı iseniz ve sohbetiniz güzel ise, kendinize güzel bir ortam ayarlayıp yayın açabilirsiniz.

Ülke durumları hakkında sohbet edebilir veya bilgili olduğunuz konular hakkında da yayın açabilirsiniz. Ülkenin gündeminde olan konulardan girip insanların ilgisini çekebilirsiniz. Bazen yasak içerikler alanında yayınlar açılabilmektedir. Buda Bigo Live kullanıcı yorumları arasında kötü ifadelerin olmasına neden olmaktadır. +18 ve kumar benzeri kötü içeriklerin yayınlanması yasaktır.

Bigo Live hediye fiyatları

Bigo Live izleyicileri sevdikleri yayıncılar için hediye göndermektedir. Yayıncılarda buradan sağladıkları gelirler ile yayınlarını devam ettirebilmekte ve daha ileri bir seviyeye taşımaktadır. Hediye gönderebilmek için Elmas satın almanız gerekmektedir. Bigo Live elmas fiyatları ise şu şekildedir.

252 Elmas: 5 USD

504 Elmas: 10 USD

2524 Elmas: 50 USD

Bigo Live Payoneer hesabı nasıl kurulur?

Hesabınızda ki ödemeleri Payoneer aracılığı ile almak istiyorsanız öncelikle hesap açmanız gerekmektedir. Bunun için aşağıdaki adımları takip ediniz.

  1. www.payoneer.com sitesine gidin ve Register yazısına tıklayınız.
  2. Ekrana çıkan seçenekte, aşağıda paylaştığım resimdeki yazıları seçiniz.
  3. Son olarak Register’e tekrar tıklayınız ve sizden istenilen bütün bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurun. Verdiğiniz yanlış bilgiler paranızı çekmenize engel olur ayrıca hesabınızın kapatılmasına da neden olabilir.
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir