1. Anasayfa
  2. Ekstra Para Kazanma Yolları
Trendlerdeki Yazı

İnanılmaz Mobil Uygulama Fikirleri ile Gelir Elde Etmek

İnanılmaz Mobil Uygulama Fikirleri ile Gelir Elde Etmek
0

Mobil uygulama fikirleri konusunda yaptığınız araştırmanın nedeninin para kazanmak olduğunu varsayıyorum. Gelişen telefonlar ile neredeyse bütün işler ve internet üzerindeki gezintiler, mobil üzerinden yapılmakta. Bu nedenle, mobil uygulama fikirleri ile geliştireceğiniz güzel bir proje, size oldukça iyi kazançlar sağlayabilir. Mobil uygulama fikirleri ile reklamlar üzerinden gelir elde edebilirsiniz. peki nedir bu inanılmaz fikirler beraber inceleyelim.

Mobil Uygulamalar Üzerinden Para Kazanmak

Mobil uygulama fikirleri ile para kazanmak son zamanlarda çok daha fazla dile gelmeye başladı. İnsanlar internetten para kazanıldığının artık farkında ancak çoğu kişi ne yapacağını ve hangi alanda ilerleyeceğini bilmiyor. Bu para kazanma alanlarından sadece bir tanesi mobil uygulamalar. Bu yazımızda mobil uygulama fikirleri verecek ve bu fikirler sayesinde en azından neler yapabileceğiniz konusunda bilginiz olacak.

Kısaca bu alandaki mantık şudur. Güzel bir fikriniz olur uygulama veya oyun konusunda. Bunu bir yazılımcı aracılığı ile mobil uygulama haline getirirsiniz. Android, İOS veya sadece bir tanesine yönelikte olabilir. Uygulama yazıldıktan sonra mağazaya eklenmesi için gerekli kayıt ve işlemleri internet üzerinden halledersiniz. Reklamlar ile uygulamanızı tanıtarak, insanların mobil uygulamanızı indirmesini sağlarsınız. Giriş yapan kullanıcılarda reklamlara tıklayarak veya uygulama içerisinde item vs. satın alarak size para kazandırır. Bu nedenle mobil uygulama fikirleri araştırmanızı iyi yapın ve güzel bir fikir yakalayın. İşte sizler için hazırladığım inanılmaz mobil uygulama fikirleri

Kitap İnceleme ve Önerileri

Kitap severleri ve hayranları çok fazla. Kitap incelemeleri genellikle web sitelerinde yapılmakta ve bu kategoride yapılmış uygulama pek yok. Bir mağazada gezerken ilginizi çeken bir kitabın görselini koyabilir ve incelemesini yazabilirsiniz. Elbette bunun için kitabı okumanıza gerek yok. Amazon ve Google Books gibi siteleri kullanarak kitaplar hakkında detaylı bilgileri yazabilirsiniz.

Sanal Takı Deneme Uygulaması

Arttırılmış gerçeklik hakkında bilginiz vardır belki. Bu alana giren bir uygulama aslında. Kullanıcı kendi fotoğrafını yükleyerek sevdiği takı modellerini parmağında veya üzerinde deneyebilir. Böylelikle kendisine yakışan ürünleri satın alabilir.

Yaşlılar İçin İhtiyaç Takip Uygulaması

İnsanlar yaşlandıkça özel ilgiye ihtiyaç duymaktadır. Belirli saatlerde bakımları, ilaçları veya aktiviteleri olabilir. Bunların hepsini takip etmek zorundasınız veya zorundalar. Bu gibi durumlar için, yaşı ilerlemiş olan kişiler için, aktivitelerini takip eden ve bildirimler ile uyaran bir uygulama yapılabilir.

Takas Uygulaması

Malların değerini kaybetmeden takas edilebildiği bir uygulama hayal edin. Kıyafetlerden elektronik aletlere kadar her türlü ürün yer alabilir. Birçok satış uygulaması bulunsa da, takas üzerine kurulmuş bir uygulama şuan için yok.

Seyahat Planlayıcı Uygulama

Belirli filtreleri ekleyerek kullanıcıların isteklerine uygun seyahat planlayan bir uygulama. Örneğin yürüyüş mesafesi, seyahatin yapılacağı araç bölge, yer mekan ve seyahatin amacı gibi filtrelere uygun olarak önerilerde bulunan bir uygulama yaptırabilirsiniz. Kullanıcılarında deneyimlerini ve seyahatlerini paylaşmasına imkan verebilirsiniz. Üzerinde birçok geliştirme yapılabilecek tarzda bir mobil uygulama fikri.

İstediğiniz Bir Ürünü Satın Almak İçin Ne Kadar Çalışmalısınız?

Bu mobil uygulama fikri için güzel bir başlık bulamadım açıkçası. Herhangi bir şeyi almak için ne kadar çalışmanız gerektiğini, ne kadar para biriktirmeniz gerektiğini ve bunu haftalara, günlere aynı zamanda aylara bölerek ne kadar zamanda yapabileceğinizi gösteren bir uygulama. Yapımı çok basit olur. Tamamen hesaplama üzerine. Vergiler, harcamalar gibi detayları da ekleyerek net sonuçlar elde edilebilir.

Diyet Uygulaması

Kilo alma ve kilo vermek gibi bir sürü diyet programlarıyla dolu bir uygulama fikri. Ayrıca kullanıcıların yedikleri kayıt edebileceği ve bunların besin değerlerini hesaplayıp kullanıcıya sunan özellikleri olmalı. Bu şekilde düzenli ve sürekli kullanılabilecek mobil uygulama fikirleri türetilebilir.

Elinizdeki Malzemelere Göre Yemek Fikirleri Uygulaması

Elinizde bulunan malzemeleri ekleyerek, bu malzemelerden yapılabilecek yemek fikirleri sunan bir uygulama fikri. Daha önce bu tarz bir uygulamaya denk gelmedim açıkçası. En azından Türkiye’de yok.

Şehir Rehberi Uygulaması

Şehir Rehberi Uygulamasına Örnek

Büyük şehirler için, insanların aradığı şeyleri bulabilmelerine olanak sağlayan bir uygulama hayal edin. Verileri Google Maps üzerinden çekebilir. Bu veriler çekilirken yerler hakkında yapılan Google yorumlarını da çekmesi iyi bir tercih olacaktır. Örneğin bir kişi yakınında döner restoranı arayışında. Uygulamaya yazarak hemen bulacak konumu çıkacak ve uygulama bu restoran hakkında yapılan yorumlarda okunabilecek.

Yukarıda vermiş olduğum mobil uygulama fikirleri sadece bakış açınızı doğru yöne çekmek ve en azından fikrinizin olmasını sağlamak için. Bizzat yazdığım tarzda uygulamaların aynısını da yapabilirsiniz. Dilerseniz geliştirip çok daha iyi bir halede getirebilirsiniz. Bu tamamen size bağlı. Uygulamayı yapıp, yayınladıktan sonra kullanıcıların önerilerine göre geliştirmelerde yapabilirsiniz. Kesinlikle kullanıcıların önerilerini ve yorumlarını dikkate alın.

Sıkça Sorulan Sorular

Mobil Uygulama Nasıl Yapılır?

Bunun için hazır uygulama yapma sistemlerini kullanabilir veya bu tarz geliştirmelerde bilgili yazılımcılardan yardım alabilirsiniz. Çok basit uygulamaları

Yapılmamış Mobil Uygulamalar Nelerdir?

Yukarıda mobil uygulama fikirleri arasında yapılmamış veya çok nadir olan uygulamalar yer alıyor. Örneğin, elinizdekilere göre yemek tarifi hazırlayan uygulama.
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir