1. Anasayfa
  2. FİYATLAR

Jako Papağan Fiyatları 2023 | Yavru Jako Papağan Fiyatı

Jako Papağan Fiyatları 2023 | Yavru Jako Papağan Fiyatı
0

Jako Papağan Fiyatları 2023

Jako papağan fiyatları 2023 yılının en çok merak edilenleri arasında yer alıyor. Evcil hayvan denildiğinde akla ilk gelenlerden birisi de papağan olmuştur. Konuşma ve taklit gibi yetenekleri sayesinde pek çok kişinin evinde yer almaktadır.

Nitekim papağanlar; Sultan, Jako, Pakistan, Svda, Forpus, Kakadu, Macaw, İskender ve Amazon olmak üzere farklı türlere ayrılır. En popüler olan Jako papağanının güncel satış fiyatı aşağıdaki gibidir:

  • Jako Papağan Ortalama Satış Fiyatı: 3.850 TL

Güncel jako papağan fiyatı yukarıda yer verdiğimiz gibidir. Nitekim her yerde belirttiğimiz fiyat üzerinden satışa sunulmayabilir.

Yavru Jako Papağan Fiyatları

Yavru Jako papağan fiyatları yetişkinlere göre daha yüksektir. Her hayvan cinsinde olduğu gibi bu durum Jako papağanlar için de geçerli.

  • 0-3 aylık bir Jako papağanının satış fiyatı takribi olarak 4.500 TL civarındadır. Nitekim bulmak da bir hayli zordur ve her petshopta bulunmaz.

Jako Papağan Nerede Bulunur?

Jako papağan nerede bulunur sorusunun yanıtı sıkça merak ediliyor. Jako, Batı ve Orta Afrika’nın yağmur ormanlarının endemik türleri arasında yer alıyor.

Nitekim doğada; palmiye cevizi, meyve ve salyangoz ile beslenen Jako’yu Afrika ormanlarında bulmak mümkün. En taklitçi papağan türü olması sebebiyle dikkat çekiyor.

Jako Kaç Kelime Konuşur?

Jako kaç kelime konuşur sorusunun en yüksek yanıtı yine Jako tarafından verilmektedir.

Konuşma yeteneği son derece gelişmiş olan Jako papağanlar doğru eğitim ve iyi bakım sonucunda bin kelimeye kadar konuşabilir. Aynı zamanda sorulan sorulara mantıklı yanıtlar da verebilir.

Jako Papağan Ne Zaman Uçar?

Jako papağan ne zaman uçar diye merak edenler için yanıt 12 haftalıktır.

  • Jako papağanlarda kuluçka süresi 20 ila 31 gün aralığındadır. 12 haftalık olunduğunda da yavru yuvadan uçarak uzaklaşmayı tercih eder.

Kaç Çeşit Jako Papağan Vardır?

Kaç çeşit Jako papağan vardır sorusu özellikle kuşlara ilgi duyan kişiler tarafından merak ediliyor. Nitekim Jako almayı düşünenler de türlerini öğrenerek karakteristik olarak sevdiklerini almayı tercih edebilir.

Jakolar genellikle üç türden oluşur. Fakat evcilleştirilmiş olanı yalnızca iki türdür. Diğer tür halen yırtıcı olmakla birlikte evde beslemek için uygun değildir. Popüler ve evcil olan iki tür; Timneh ve Kongo’lardır.

Jako Papağan Üşür mü?

Jako papağan üşür mü sorusunun yanıtı hem evet hem hayır olacaktır. Jako papağanlar özellikle yaz aylarında çok kez suyla oynayarak banyo yapmayı tercih eder.

Afrika kökenli olması ve Afrika’nın da sıcak olması sebebiyle her daim suya ihtiyaç duyarlar. Fakat görece soğuk iklimlerde üşümeleri mümkün olacağı için dikkatli olmakta fayda var.

Jako papağan türü ve fiyatları hakkında tüm detaylara yer verdik. Aktardığımız bu bilgilerin hatalı ya da eksik olduğunu düşünüyorsanız hızlıca yorum alanına yazarak bizimle paylaşabilirsiniz.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir