Göz Lazer Ameliyatı Fiyatları 2023 | Göz Çizdirme Ameliyatı Fiyatı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Göz Lazer Ameliyatı Fiyatları 2023

Göz lazer ameliyatı fiyatları 2023 yılının en çok merak edilenleri arasında yer almaya devam ediyor. Günlük yaşamı olumsuz yönde etkileyen bir sorunun üstesinden 45 dakikalık bir ameliyat ile gelinmesi oldukça şaşırtıcı olabiliyor. Güncel fiyat seçenekleri ise şehirlerarası farklılık göstermekle birlikte aşağıdaki gibidir:

 • İstanbul Ortalama Göz Lazer Ameliyat Fiyatı: 15.200 TL
 • İzmir Ortalama Göz Lazer Ameliyat Fiyatı: 15.100 TL
 • Ankara Ortalama Göz Lazer Ameliyat Fiyatı: 14.500 TL
 • Eskişehir Ortalama Göz Lazer Ameliyat Fiyatı: 11.500 TL
 • Bursa Ortalama Göz Lazer Ameliyat Fiyatı: 12.250 TL
 • Adana Ortalama Göz Lazer Ameliyat Fiyatı: 13.500 TL
 • Muğla Ortalama Göz Lazer Ameliyat Fiyatı: 12.000 TL

Güncel göz lazer ameliyatı fiyatları yukarıdaki gibidir. Nitekim bu fiyatlar hizmet veren özel hastanenin fiyat politikasına göre değişebilir. O nedenle de ameliyat öncesinde hastaneyle görüşüp detaylı bilgi almanızı tavsiye ediyoruz.

 Lazer Göz Ameliyatı Teknikleri ve Fiyatları

Özel hastane lazer göz ameliyatı fiyatları son dönemde herkesin en çok merak ettiği konulardan birisidir. Özel hastanelerde farklı lazer teknikleri farklı ücretlerle gerçekleştiriliyor. Bu minvalde ortalama fiyatlar ve teknikler aşağıda yer alıyor:

 • Relex Smile Lazer Tekniği Fiyatı:11.500 TL – 12.400 TL
 • Excimer Lazer Tekniği Fiyatı: 10.900 TL – 12.500 TL
 • Ilasik Lazer Tekniği Fiyatı: 9.500 TL – 11.400 TL
 • Femtosaniye Lazer Tekniği Fiyatı: 9.550 TL – 10.300 TL
 • No Touch Lazer Tekniği Fiyatı:11.600 TL – 13.200 TL
 • PRK Tekniği Fiyatı:7.540 TL – 13.200 TL
 • LASEK Tekniği Fiyatı: 9.600 TL – 14.400 TL
 • Presbyond Tekniği Fiyatı:10.200 TL – 13.300 TL
 • Fakik Lens Tekniği Fiyatı:12.400 TL – 15.750 TL

Lazerle Göz Çizdirme Fiyatı

Lazerle göz çizdirme fiyatı çeşitli faktörlere göre değişiklik gösterebilmektedir. Nitekim fiyatın belirlenmesinde etkin rol oynayan ilk faktör kişinin göz rahatsızlığının durumu ve genel sağlık durumudur.

Bunun yanı sıra hangi klinikte yapılacağı ve kim tarafından yapılacağı da fiyatlara etki eder. Lazerle göz çizdirmek için ortalama fiyatları genelde 10.250 TL’ye tekabül ediyor.

Acıbadem Lazer Göz Ameliyatı Fiyatları

Acıbadem lazer göz ameliyatı fiyatları pek çok kişiye göre yüksek gelebiliyor. Nitekim

İstanbul’un en büyük özel hastanesi olan Acıbadem’de lazerle göz çizdirme ameliyatı 24.500 TL’den başlıyor. Hastanın göz sağlığının durumuna ve uygulanacak yöntemlere bağlı olarak değişiklik gösterebiliyor.

Devlet Hastanesi Lazer Göz Ameliyatı Fiyatları

Devlet hastanesi lazer göz ameliyatı fiyatları genellikle 6.500 TL ile 8.250 TL arasında değişiklik gösteriyor.

Devlet hastanelerinde lazer göz ameliyatının ücretsiz olduğu yanılgısı yanlıştır. Lazer göz ameliyatları estetik görünümün bozulması sebebiyle yapıldığı için hastalardan ücret alınmaktadır.

Medical Park Lazer Göz Ameliyatı Fiyatları

Medical Park lazer göz ameliyatı fiyatları bilindiği üzere 14.500 TL’den başlayan fiyatlarla değişiklik gösteriyor. Nitekim hastanın göz derecesine ve genel sağlık durumuna bağlı olarak fiyat artabiliyor fakat azalmıyor.

Buna ek olarak hangi şehirde yapılacağı ve hangi hekim tarafından yapılacağı dahi fiyata etki ediyor. Ortalama fiyatların 14.500 TL ile 18.900 TL aralığında olduğunu söylemek mümkün.

Devlet Hastanesi Göz Çiziyor mu?

Devlet hastanesi göz çiziyor mu sorusunun yanıtı hem evet hem de hayır olacaktır. Göz çizdirme ameliyatı için kullanılan Excimer lazer cihazı, devlet hastanelerinin büyük çoğunluğunda yoktur.

Bu sebeple çoğu devlet hastanesi Excimer lazer cihazına sahip olmadığı için göz çizme ameliyatı yapamaz. Bu cihazın bulunduğu hastaneler ise hastalardan göz çizdirme ücreti alır.

Lazer Göz Ameliyatı Kaç Yaşında Olunmalı?

Lazer göz ameliyatı kaç yaşında olunmalı sorusunun yanıtı oldukça basittir. Tıpkı burun estetiği gibi estetik değerler güden ameliyatlar genellikle 18 yaşını doldurunca yapılır.

Lazer göz ameliyatı için de açıklanan resmi yaş sınırı bu şekildedir. 18 yaşını doldurmuş olan herkes lazer göz ameliyatıyla gözlerini çizdirebilir.

Lazer Göz Çizimi Kaç Günde İyileşir?

Lazer göz çizimi kaç günde iyileşir diye merak edenlerin sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor.

Ameliyatın ardından gözün iyileşmesi ve görüşün stabil hale gelmesi takribi olarak üç ay sürecektir. Tamamıyla iyileşmesi ve sürecin bitmesi ise 6 aya kadar uzayabilir.

Göz Çizdirme Kaç Numaraya Kadar Yapılır?

Göz çizdirme kaç numaraya kadar yapılır sorusunun yanıtı sıkça merak ediliyor.  Göz çizdirme işlemi numaradan ziyade yaş ile ilgilidir. Nitekim 65 yaş ve üzerinin gözlerini çizdirmesi kati suretle tavsiye edilmemektedir.

 • Göz çizdirme ameliyatı miyoplarda 8 numaraya, astigmatlarda 5 numaraya ve hipermetroplarda ise 4 numaraya kadar başarılı olmaktadır.

Göz çizdirme, lazer göz ameliyatı hakkında fiyat ve diğer tüm bilgileri sunduk. Konuya dair görüşlerinizi yorum alanına yazabilirsiniz. Yorumlarınızı dikkate alarak en kısa süre içerisinde geri bildirimde bulunuyoruz.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Göz Lazer Ameliyatı Fiyatları 2023 | Göz Çizdirme Ameliyatı Fiyatı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Bakiye.org ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!