Buscopan Ne İşe Yarar? Buscopan Fiyatı 2023

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Buscopan Ne İşe Yarar?

Buscopan ne işe yarar sorusunun yanıtı vücutta ani oluşan spazmların giderilmesi ve ağrı kesici etkiye sahip olmasıdır. En çok da; mide, mesane, bağırsak ve safra yollarındaki ani ve şiddetli spazmlar için kullanılmaktadır.

Bunun yanı sıra kadınların adet sancıları ve ağrılarının dindirilmesinde de etkin rol oynar. Beyaz kapsüllerden oluşan ve kas ağrılarını gidermeye yarayan Buscopan son zamanlarda sıkça merak ediliyor.

Buscopan İshali Keser mi?

Buscopan ishali keser mi sorusunun yanıtı evet olacaktır. Hem spazm giderici hem de ağrı kesici olması sebebiyle hiyosin butil bromür etken maddesi içermektedir. Sindirim sisteminin rahatlamasını sağlayıcı bir etkiye sahiptir.

Bu sebeple mide, bağırsak ve safra kanallarında ayniden meydana gelen şiddetli kasılmaların da üstesinden gelmek mümkün olur. Tüm bu özellikleri değerlendirildiğinde Buscopan’ın ishale de iyi geldiği söylenebilir.

Buscopan Kabızlığa İyi Gelir mi?

Buscopan kabızlığa iyi gelir mi sorusunun yanıtını merak edenlerin sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor. Buscopan’ın kabızlığa iyi geldiği bilinirken bir yandan da yan etkileri içerisinde kabızlık yer almaktadır.

Bu durum kişiden kişiye değişiklik göstermekle birlikte çoğunlukla kabızlığın ortadan kalktığı görülür. Fakat bir uzman hekim görüşü alınması daha doğru bilgiye erişimi sağlayacaktır.

Buscopan Böbrek Ağrısına İyi Gelir Mi?

Buscopan böbrek ağrısına iyi gelir mi diye merak edenler için yanıt oldukça basittir. Böbrek ağrısını doğrudan tedavi etmeye yönelik üretilmiş ilaçlar genellikle parasetamol antibiyotikler sınıfında yer almaktadır. Her ne kadar Buscopan böyle bir niteliğe sahip olmasa da böbrek ağrısına etkileri son dönemde popüler olmuştur.

Buscopan Kaç Dakikada Etki Eder?

Buscopan kaç dakikada etki eder sorusunun yanıtı Buscopan’ın ne için kullanılacağıyla doğrudan ilişkilidir. Nitekim Buscopan şiddetli adet sancıları için de kullanılabilir mide sorunları için de kullanılabilir.

Bu sebeple spesifik olarak hangi alanda kullanılacağı, etki süresini de belirleyecektir. Fakat genellikle 15 dakika kadar bir süre içerisinde etki ettiği bilinmektedir. Bunun yanı sıra 3 ila 4 gün içerisinde sorunun ortadan kalktığı da görülmüştür.

Buscopan Ampul Çocuğa Verilir Mi?

Buscopan ampul çocuğa verilir mi sorusunun yanıtı hayır olacaktır. Buscopan, çocuklara uygun bir ilaç değildir. Bu sebeple 16 yaş altındaki çocuklara satılması dahi yasaklanmıştır. Enjeksiyonluk çözelti içeren Buscopan ampul yetişkinlerde dahi günlük üst limit olan 100 miligramı aşmadan kullanılmalıdır.

Buscopan Kas Gevşetici mi?

Buscopan kas gevşetici mi diye soranlar için yanıt hayır olacaktır. Fakat Buscopan; mide ve bağırsak kanalı kasları üzerinde büyük etkilere sahiptir. Bundan dolayı Buscopan doğrudan kasların gevşemesine sebep olmasa da yol açabilir.

Buscopan Fiyatı 2023

Buscopan fiyatı 2023 itibarıyla en çok merak edilenler arasında yer almaya devam ediyor. Güncel satış fiyatı bu yıl diğer tüm ilaç guruplarında olduğu gibi zamlanmıştır. Yeni zamlı fiyatı hizmet veren tüm eczanelerde birebir aynı yansıyor. Kısaca fiyatı aktarmak gerekirse de aşağıdaki gibidir:

 • Buscopan 10 Mg 20 Drae Fiyatı: 45,40 TL
 • Buscopan 10 Mg Kaplı Tablet (20 Tablet) Fiyatı: 45,50 TL
 • Buscopan 20 Mg 6 Ampul Fiyatı: 52,48 TL
 • Buscopan 20 Mg/Ml Enjeksiyonluk Çözelti (6 Ampul) Fiyatı: 33,50 TL
 • Buscopan Plus 10 Mg / 500 Mg Film Kaplı Tablet (20 Tablet) Fiyatı: 77,40 TL
 • Buscopan Plus 20 Film Tablet Fiyatı: 105,50 TL

Belirttiğimiz bu fiyat aralıkları yeni bir zam sürecine kadar tüm eczanelerde birebir aynı şekilde yansıyacaktır.

Buscopan Yan Etkileri

Buscopan yan etkileri her ilaçta olduğu gibi görülebiliyor. Genelde yan etkiler doz aşımı, yanlış kullanım ya da etkin maddeye karşı duyarlılık gibi durumlarda sıkça görülüyor.  Buscopan’ın bilinen ve sıkça rastlanan yan etkileri aşağıdaki listede bulunuyor:

 • Nefes güçlüğü
 • Hırıltı
 • Dil, yüz ve dudak bölgelerinde kurdeşen
 • Ciltte kaşıntı
 • Kabızlık
 • Ağız kuruluğu

Belirttiğimiz bu yan etkilerden en az biriyle karşı karşıya kalmanız halinde hemen ilaç alımını durdurmalı ve doktorunuza bilgi vermelisiniz. Aksi halde yan etkileri kalıcı semptomlara neden olabilir.

Buscopan ilacına dair tüm detayları içeriğimizde sunduk. Yer verdiğimiz bu detaylar tamamen bilgilendirme amacıyladır. Bu nedenle de doktorunuza danışmadan ilacı kullanmanız kesinlikle tavsiye edilmez.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Buscopan Ne İşe Yarar? Buscopan Fiyatı 2023

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Bakiye.org ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!