İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Para Tasarrufu
  3. Marketlerin Açılış ve Kapanış Saatleri Ne Oldu?

Marketlerin Açılış ve Kapanış Saatleri Ne Oldu?

featured

Yeni yasaklar ve düzenlemeler ile birlikte birçok değişiklikler meydana geldi. Özellikle günlük yaşantımızı etkileyen bazı şeyler yapılan değişikliklere uyum sağlamak gerekmektedir. Bunlardan biriside market açılış ve kapanış saatleridir. Bu konuda yapılan düzenlemeler ile birlikte marketlerin saatlerinde hafta içi ve sonu olmak üzere değişiklikler yapıldı.

Marketler Hangi Saatler Arasında Aktif?

Korona virüs önlem amaçlı alınan tedbirler nedeniyle, yapılan düzenlemelerden marketlerde nasibini aldı. Büyük ve küçük fark etmeden bütün marketlerin açılış saati hafta içi 10.00, kapanış saati ise 20.00 olarak belirlenmiştir. Bu süre dışında 21.00’da gelen sokağa çıkma yasağı ile her yer kapanmakta ve sadece benzin istasyonu marketleri açık olmaktadır. İzin belgesi ve geçerli nedeni olmayan kişilerin çıkması yasaktır.

Hafta sonu market saatleri ise sokağa çıkma yasağı ile birlikte farklılık göstermektedir. Araç kullanmamak şartı ile zorunlu ihtiyacı olan kişiler manav, kasap, kuruyemişçiler, marketler ve bakkallar 10.00 ile 17.00 arasında açık olmaktadır. Engelli vatandaşlarımızın araç kullanmasında sorun yoktur. Ancak amacı dışında çıkanların tespit edilmesi durumunda cezai işlem uygulanmaktadır.

Yasaklar Ne Zaman Bitecek?

Şuan için bu konuda net bir şey söylemek imkansızdır. Market yasaklarının normale dönmesi için, en azından aşının gelmesi ve etkisinin kanıtlanması şarttır gibi görünüyor. Bu zaman diliminden sonra aşıdan olumlu sonuç alınmadan yasaklar devam edecektir. Son dönemlerde çok fazla artış gösteren korona virüs, zaman geçtikçe daha fazla yayılmaktadır. Kısıtlamalar ile en azından vaka sayısının düşürülmesi hedeflenmektedir. Maske ve yasakların kaldırılması 2021 yılının bahar aylarında veya yaz ayları içerisini bulacaktır.


Market Tasarrufu Nasıl Yapılır?

Konuyu okuyanlara bonus amaçlı ufak bir kaç bilgi daha verelim. Tasarruf yöntemleri, günümüzde uygulaması son derece kolay etkisi büyük ancak pek uygulanmamaktadır. Özellikle market alışverişlerinde yapılan tasarruflar ay sonunda bütçeyi daha az yormaktadır. Özellikle durumu çok iyi olmayan kişiler için önemli bir ayrıntıdır market tasarrufu… Gelelim tasarrufumuzun yöntemlerine.

  • Markete kesinlikle aç gitmeyin. Açken yaptığınız alışverişler gereksiz ve çok canınızın çektiği şeylere para harcamanıza neden olacaktır
  • Evin ihtiyaçlarına yönelik alışveriş yapın. Abur cubur ve sağlıksız yiyeceklere sürekli çok paralar harcamayın. Bunlar için basit çözümler bulun ve evinizde kendiniz hazırlayın. Patates kızarmaması veya cipsi evde yapmak gibi. Hem sağlık açısından çok önemlidir
  • Market kampanyalarını takip edin. A101, BİM ve ŞOK gibi marketler her hafta güzel kampanyalar ve indirimler yapmaktadır. Bu tarz indirimleri takip ederek ihtiyaçlarınızı çok uyguna getirmeniz mümkündür
  • Paranız ve ihtiyacınız kadar alışveriş yapın
  • Alışverişlerinizi aylık yapın ve size bir ay yetecek kadar alın
Yorum Yap

Yorum Yap