İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Banka
  3. Kaç Tane Kredi Kartı Alabilirim?

Kaç Tane Kredi Kartı Alabilirim?

featured

Kredi kartları, günümüz dünyasının vazgeçilmeyen araçlarından biri. 18 yaşını doldurmuş neredeyse her bireyin en az bir tane kredi kartı bulunmakta. Bazı insanlar tek bir tane kredi kartı kullanmayı tercih ederken bazı kullanıcıların tercihi ise daha fazla kredi kartı kullanmak yönünde olmakta. Neredeyse her kredi kartının da kendine özel bazı avantajları bulunmakta. Durum böyleyken, pek çok kullanıcı Kaç Tane Kredi Kartı Alabilirim sorusunun yanıtını merak etmekte. Bir kişi en fazla kaç tane kredi kartı alabilir? Kredi kartı başvurusu nasıl yapılır? Kredi kartı limiti ne kadar zamanda yükselir? Bu ve buna benzer pek çok sorunun yanıtını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Kredi Kartı Başvurusu

Bir kredi kartı alabilmek için yapılması gereken ilk şey, kredi kartı kullanılmak isteyen bankaya kredi kartı için başvuruda bulunmak. Peki kredi kartı başvurusu nasıl yapılır? Kredi kartı alabilmek için, öncelikle hangi bankaya başvuruda bulunmak istenildiğine karar vermektir. Bu kararı verdikten sonra, seçtiğiniz bankaya çeşitli yollarla başvuruda bulunabilirsiniz.

Bankalar, başvuruda bulunmak isteyen müşterilerine çeşitli yollar sunmaktadırlar. Kredi kartını almak istediğiniz bankaya, SMS yoluyla başvuruda bulunabilirsiniz. Bu başvurularda genelde istenen şey kimlik kartı numaranız ve talep ettiğiniz üründür. Bunun ardından banka sizi değerlendirmeye alır ve mesaj ya da arama yoluyla iletişime geçerek süreci olumlu ya da olumsuz olarak sonuçlandırır. Kredi kartı ne kadar olur sorusuna da bu yolla yanıt bulabilirsiniz. Banka sizi değerlendirir ve sizin için verebileceği en yüksek limiti size sunar.

Aynı zamanda bankaların internet sitelerine girerek, mobil uygulamaları üzerinden ya da banka iletişim numaralarını arayarak da kredi kartınız için bankanıza başvuruda bulunabilirsiniz. İnternet sitesi ve mobil uygulama üzerinden yapılan başvurularda, kimlik numaranızın yanında iletişim numaranız, e-posta adresiniz, mesleğiniz, aylık geliriniz gibi sorulara yanıt vererek başvurunuzu gönderebilirsiniz. Başvurunuz ardından SMS ya da arama yoluyla bilgilendirilir ve başvurunuz olumlu sonuçlandıysa yapılan yönlendirmeler yoluyla kredi kartınızı bankadan alabilirsiniz. İletişim numarasını arayarak da sizden istenilen bilgileri tamamlayarak kart başvurunuzu yapabilirsiniz. Peki bir kişi en fazla kaç adet kredi kartı alabilir?

Bir Kişi En Fazla Kaç Tane Kredi Kartı Alabilir?

Bir kişinin kredi kartı alabilmesi için öncelikle 18 yaşını doldurmuş olması gerekir. Bunun ardından; Bir kişi en fazla kaç tane kredi kartı alabilir sorusu akıllara gelebilir. Öncelikle, kişinin sahip olduğu kartları için kullanabileceği kredi limiti, sahip olduğunuz gelirin iki katını, ikinci senede ise dört katını aşamaz. Bunun yanında, yine her bankadan kredi kartı almak mümkün değildir. Yasalara göre, bir kişiye kendisi için, gelirine göre belirlenen üst kredi limitinin üzerinde kredi kartı verilemez. Diyelim ki, sizin için belirlenen kredi kullanma limitiniz 30 bin lira olsun. Bu limitinize göre farklı bankalardan kredi kartları alabilirsiniz ancak kaç tane bankaya başvuru yaparsanız yapın, ya da ne kadar fazla limit isterseniz isteyin, elinizdeki kredi kartlarının toplam limiti 30 bin lirayı geçemez. Bu bankalara sunulmuş kanuni bir zorunluluktur.

Kredi Kartı Limiti Ne Kadar Zamanda Yükselir?

Kredi kartı limitinin yükselmesini çeşitli durumlar etkileyebilmektedir. Bir işe başladığınızda, daha yüksek bir gelire sahip olduğunuzda kredi kartı limitiniz yükselmektedir. Bunların yanında, kredi kartının aktif kullanımı, borçların zamanında ve eksiksiz ödenmesi, kredi kullanılmışsa borçlarını tam şekilde ödenmesi ya da kredi ödemesinin bitmesi bunu olumlu şekilde etkileyecektir. Kredi kartı limiti ne kadar zamanda yükselir? Kredi kartı limiti en fazla ne kadar olur gibi sorularınız bu sayede daha kısa sürede cevaplanacaktır. Düzenli ödemelerinize, gelir artışlarınıza göre, bankalara göre değişmekle birlikte, ilerleyen aylarda kredi kartı limitiniz artacaktır.

Yorum Yap

Yorum Yap