10 Harika Sanal Para Kazanma Yolları

sanal para kazanma
sanal para kazanma
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İnternet dünyasının gelişimi hızla artarken herkes sanal para kazanma yolları arayışına girmeye başladı. En hızlı para kazanma yollarının internet üzerinden olduğu aşikar. Özellikle E-ticaret ve reklamlar üzerinden gelir elde edilmektedir. Bunların birçok farklı yolu bulunmaktadır. Blog yazarlığı, anket üzerinden para kazanma, ürün satışı yapma, online eğitim verme ve benim dahi duymadığım birçok sanal yolla para kazanma fikri bulunuyor. Sizlere ek gelir sağlayacak ve hatta ana gelir kaynağınızı dahi geçecek para kazanma yollarını maddeler halinde sıraladım.

[geo_headline tag=”h2″ style=”bordered” type=”square” number=”1″]Blog Yazarlığı Yaparak Para Kazanma[/geo_headline]

Özellikle yazmayı sevenler ve herhangi bir konuda (tarih, gezi, ürün inceleme, oyun, teknoloji, sağlık vb.) bilgisi olan kişilerin tercih edebileceği sanal para kazanma yoludur. İnternet üzerinden blog yazarlığı yaparak geçimini sürdüren ve ek gelir elde eden çok fazla kişiler bulunuyor. Yazı yazarak nasıl para kazanabilirim diye soruyorsunuz biliyorum. Forumlar ve internet üzerinden yazılarınızı yazıp satabileceğiniz siteler bulunmaktadır. Ancak bu alanda gelir elde etmeden önce öğrenmeniz gereken bazı yazım teknikleri bulunmaktadır. Kurallara uygun düzgün dille ve SEO uyumlu yazılması şarttır. Bu konuda internet üzerinden araştırma yaparak nasıl SEO uyumlu makale yazacağınızı önerebilirsiniz. 

Her şeyi öğrendiniz ve artık satış yapmak istiyorsunuz diyelim. Bunun için webmaster forumlarını kullanmanızı öneriyorum. Örneğin, sanal para kazanmak için yazının üstüne tıklayarak ilgili siteye gidebilir ve yazılarınızı bu forumdan satabilirsiniz. Bunun gibi birçok forum ve site bulunuyor. Bunları araştırmakta biraz size kalıyor. 

[geo_headline tag=”h2″ style=”bordered” type=”square” number=”2″]Anket Doldurarak Para Kazanma[/geo_headline]

Anket doldurarak para kazanma konusu oldukça geniş çaplıdır. Kazanabileceğiniz parada tamamen size bağlıdır. Sizlere, sanal para kazanmak için anket siteleri elbette önereceğim. Ancak daha fazlasını bularak ve çok fazla anket doldurarak daha fazla para kazanabilirsiniz. Aylık belirli bir miktar yoktur. 100 TL’de kazanabilirsiniz 3000 TL’de…

[geo-post id=”868″ label=”Önerilen Yazı”]

Bu konu hakkında bazı sık sorulan sorular bulunmaktadır. Bunlar;

  • Anket doldurarak para kazanmak güvenli mi?
  • En çok hangi anket sitesinden para kazanabilirim?
  • Anket siteleri paramı ne zaman öder?

Öncelikle anket doldurarak para kazanma güvenlimi? onu anlatalım. Anket sitelerinde genellikle güvenliğinizi ihlal edecek durumlar olmaz. Ancak sırf dolandırıcılık amaçlı bu tarz siteler açılabilmektedir. Her ne kadar azda olsa, çok yüksek paralar ödeyeceğini söyleyerek birçok kişiyi kendilerine çekip, farklı yollar ile dolandırıcılık yapabilirler. Genellikle kullanıcılardan, kayıt olma aşamasında kredi kartı bilgileri istemekte ve bu hesaplarından para çekiyorlar. Bu nedenle bilindik ve güvenilir siteler tercih edilmelidir. Aşağıdaki anket doldurma sitelerini tercih edebilirsiniz.

Peki, en çok hangi anket sitesinden para kazanabilirim? Yukarıda da söylediğimiz gibi bu tamamen size bağlıdır. Size örnek olarak 4 tane sanal para kazanma sitesi verdim. Bunu 10-20 ye kadar bile çıkartarak aylık güzel paralar kazanabilirsiniz. Ne kadar fazla olursa gelirinizde o kadar artış gösterecektir. Yerli ve yabancı binlerce anket doldurarak para kazanma sitesi bulunmaktadır.

Anket siteleri kazandığınız paraları kendi politikalarına göre öderler. Bazıları haftalık bazıları ise günlük ödeme yapmaktadır. Birçoğu günlük ödeme sistemi kullanmaktadır. En çok günlük ödeme yapanlar tercih edilmekte.

[geo_headline tag=”h2″ style=”bordered” type=”square” number=”3″]Bilgi Satarak Para Kazanma[/geo_headline]

Bilgi satmak denildiğinde ilk etapta farklı anlaşılabilir. Örneğin, sürücü eğitimi ve matematik dersi vermek bilgi satmaktır. Sizin de bunlar gibi çok iyi bildiğiniz ve eğitim verebileceğiniz alanlar olabilir. Bunu değerlendirmekte sizin elinizde. Hafta sonları veya akşamları bu alanlarda eğitim vererek ekstra para kazanabilirsiniz. Elbette bunu sanal ortamda yani bilgisayar üzerinden yapacaksınız. Müzik, ders, dijital pazarlama ve bunlar gibi her alan ve konuda eğitim verebilirsiniz. Eğer özel ders verecekseniz ilanınızı bu sitede, herhangi bir konuda hazırladığınız eğitim setini satmak için ise bu siteden faydalanabilirsiniz.

Bu tarz eğitim setleri satarak veya özel ders vererek güzel kazançlar elde etmek mümkündür. Bir iş yerine girdiğinizde ortalama olarak günlük 100TL para kazanmaktayız. Yolu, yemeği ve en önemlisi 8 saatimiz heba oluyor. Ancak bu tarz eğitim setlerinin tanesi 100 TL veya özel dersin saatinden 100TL gibi rakamlar kazanılmaktadır. Buda ana işinizden daha fazla gelir elde etmeniz anlamına geliyor.

[geo_headline tag=”h2″ style=”bordered” type=”square” number=”4″]Dijital Pazarlama Yaparak Para Kazanma[/geo_headline]

Bilgisayar sistemlerinin bu kadar geliştiği bir dünyada, ticareti de internete taşımamak olmaz. Aklınıza gelebilecek her türlü ürünün artık internette de satışı olmaktadır. İnternet üzerinden yapılan bu satışlara E-ticaret denmektedir. Sanal mağazalara kurarak hazır pazaryerlerinin sitelerinde belirli komisyonlarla dilediğiniz ürünün satışı yapılabilir. Ticaretin ne getireceği sanalda da gerçek hayatta da belli olmaz. Bu nedenle satacağınız ürün ve insanların ürünlerinize olan ilgisi, kazandığınız parayı etkileyecektir.

E-ticaret yaparak sanal para kazanma hayali kuruyorsanız, öncelikle oturup ne satabilirim ve insanların en çok neye ihtiyacı var diye bir düşünün. Rakiplerinizin fazla ve çok dişli olmadığı alanlar bulmanız sizin faydanıza olacaktır. Bu alanda size satacağınız ürünler hakkında ne yazık ki öneri sunamıyorum. Sunduğum alanda başarısız olma ihtimalinizde var. Bu nedenle kendiniz araştırıp bulmanız çok daha uygun olacaktır.

[geo_headline tag=”h2″ style=”bordered” type=”square” number=”5″]Çeviri Yaparak Para Kazanma[/geo_headline]

Eğer fazladan bir dil biliyorsanız, güzel bir ek gelir elde edebilirsiniz. Bunu sanal ortamda yapmak çok daha kolaydır. Çok fazla müşteriye forumlardan ulaşabilir ve blog sahipleri için çeviri hizmeti verebilirsiniz. Sadece bu kişiler değil tezler, ödevler, projeler ve uygulama geliştirme alanlarında çeviri hizmetlerine çok fazla ihtiyaç duyulmaktadır. Bu nedenle sanaldan para kazanmak için çeviri hizmeti vermek oldukça güzel bir ek iş olur.

Çeviri hizmeti verdiğinizi ilan sitelerine, iş bulma sitelerine ve sosyal medyalarda duyurabilirsiniz. Hatta kendinize özel bir instagram hesabı açarak, müşterilerinizin size çok daha çabuk ulaşabilmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca sizi takip eden ve bilen potansiyel müşterileriniz olur. Devamlı çalışacak kişilere sahip olursunuz. Buda çok önemli bir ayrıntı.

[geo_headline tag=”h2″ style=”bordered” type=”square” number=”6″]İkinci El Eşyalarınızı Satarak Para Kazanma[/geo_headline]

Buraya kadar belirli bir bilgiye sahip olan kişiler için fikirlerde bulunduk. Şimdi ise hemen hemen herkesin yapabileceği bir sanal para kazanma yönteminden bahsedeceğiz. Aslında çok basit ancak etkili para kazanma yöntemidir. Evinizde bulunan ikinci el eşyalarınızı internet üzerinden satarak güzel gelirler elde edebilirsiniz. Sadece elinizdekileri değil, internetten uyguna ürünler bulup bunların üstüne kar koyup satabilirsiniz.

Bit pazarlarını illaki duymuşsunuzdur. İnanmayacaksınız belki ancak, bu tarz pazarlara o kadar fazla zengin insanlar geliyor ki, şaşırırsınız. Bu tarz pazarlarda çok ucuza birçok ürün alınabilir. Bu tarz ürünleri uyguna alıp ederine internet üzerinden satabilirsiniz. Bu şekilde aylık ek gelir elde edebilirsiniz. Sanal para kazanmak için ikinci el birçok satış sitesi ve telefon uygulamaları bulunmaktadır. Bunları tercih edebilirsiniz.

[geo_headline tag=”h2″ style=”bordered” type=”square” number=”7″]İnternete Video Yükleyerek Para Kazanma[/geo_headline]

İnternete video yükleyerek para kazanma dediğimizde direk akla Youtube gelmektedir. Ancak bu sanal para kazanma kategorisine Facebook, Dailymotion gibi platformlarda dahildir. En çok tercih edilen Youtube olsa da, aynı zamanda videolarınızı diğer platformlara da yüklemenizi öneririz.

[geo-post id=”895″ label=”Önerilen Yazı”]

Youtube’dan para kazanmak için ne çekeceğim? dediğinizi duyar gibiyim. Bu soruyu herkes soruyor. Youtube üzerinden para kazanabilmeniz için fikir çok önemlidir. Videolar ne kadar kaliteli çekilir ve konularınız ne kadar ilgi çekici olursa, izleyicilerinizde aynı oranda artış gösterir. Size tavsiyem sevdiğiniz ve ilgi duyduğunuz alanlarda videolar yayınlayın. Araç modifiyesinden hoşlanıyorsanız, bu tarz videolar çekin, kamp yapmak hoşunuza gidiyorsa profesyonel bir şekilde kamp videoları ve taktiklerini içeren videolar paylaşın. Böylelikle çalışmaktan zevk alacaksınız.

[geo_headline tag=”h2″ style=”bordered” type=”square” number=”8″]Mobil Uygulama Yaparak Para Kazanma[/geo_headline]

Mobil uygulama yaparak sanaldan para kazanmak mükemmel bir tercih olabilir. Burada sizlere sunmuş olduğumuz her fikir aslında çok mantıklı ancak size en uygun olanı ve yapmak istediğinizi arasından seçmelisiniz. Eğer mobil uygulamalara ilginiz var ve reklam üzerinden para kazanmak istiyorsanız bu para kazanma yöntemi sizin için en doğru tercih olacaktır. Yazılım konusunda bilginiz olmasına gerek yok. Sizde yeter ki fikir olsun. Güzel bir oyunu oldukça düşük ücretler ile tasarlayabilir hatta hazır şablonlardan yarım saat içerisinde dahi uygulama geliştirebilirsiniz.

Mobil uygulama yaparak sanal para kazanma konusunda kararınızı verdiyseniz, araştırmaya ve düşünmeye başlayabilirsiniz. Unutmayın çok profesyonel olmasına gerek yoktur. Ufacık çok kısa zamanda tasarlanan uygulamalardan milyonlarca para kazanılabilir. Önemli olan ihtiyaca uygun uygulamalar veya zevkli zaman geçirilebilecek oyunlar tasarlatmaktır. Android ve APP Store (İOS) üzerinden bu uygulamaları paylaşarak reklamlardan gelir elde edebilirsiniz.

Mobil uygulamalardan sanal para kazanmak için, uygulamayı ücretli bir şekilde satmak yerine reklam koyarak buradan gelir elde etmek daha hızlı sonuç verecektir. Ücretli uygulamalar çok fazla tercih edilmemektedir. Kullanıcılar çoğunlukla ücretsiz uygulamalar indirmekte.

[geo_headline tag=”h2″ style=”bordered” type=”square” number=”9″]İnstagram’dan Kıyafet Satarak Para Kazanma[/geo_headline]

Sosyal medyadan para kazanma deyince akla ilk olarak İnstagram geliyor. Şüphesiz satış için en çok kullanılan ve tercih edilen sosyal medya platformudur. Bu nedenle sanaldan para kazanmak istiyorsanız bu fikrimi de değerlendirebilirsiniz. Öncelikle detaylara inelim, kafanıza yattığı taktirde uygulamaya geçebilirsiniz.

İlk olarak sosyal medyada en çok satılan ürünler kıyafetlerdir. Bunların içine kombinler, ayakkabılar ve aksesuarlarda giriyor. Bu alanda satış yapmak için çalışmalara başlarsanız aktif bir kitleye sahip olursunuz. Size önerim bu kategoride ilerlemektir. İlla farklı bir ürün satacağım diyorsanız, satacağınız ürünün ilgi göreceğinden eminseniz elbette kendi fikrinizi değerlendirebilirsiniz. Sonuçta sadece kıyafet satılmıyor.

Sponsor reklamlar ne yazık ki şarttır. Satacağınız ürünlerden bazılarını güzel bir şekilde fotoğraf çekerek sponsor reklam verin ve takipçi kazanmaya başlayın. En azından size ilgi duyan 50 bin takipçiye kadar çok fazla emek vererek ilerleyin. Sonrasında zaten sürekli sipariş alacak ve her geçen gün takipçi sayılarınız artış gösterecektir.

Sosyal medyadan para kazanmak için takipçi sayımı nasıl yükseltebilirim diyorsanız, sponsor reklamları ünlü takipçisi fazla olan kişilere de verebilirsiniz. Neredeyse bütün fenomen hesap sahipleri sponsor reklam vermektedir. Fiyatları konusunda net bir bilgim yok ancak hepsine mesaj veya mail atarak ulaşmanız mümkündür. İnstagram’da satış yaparak para kazanmak için ayrıca bir web sitesi veya E-ticaret sanal mağazaları kurmanıza gerek yoktur. Takipçisi fazla olan bir hesap yeterlidir. Sakın ola takipçi satın alma gibi olaylara bulaşmayınız. İlerde kötü sonuçlar doğurabilir ve bu takipçilerin size hiç bir yararı yoktur. %90’nı bot ve alakasız takipçiler olmaktadır.

İnsagramdan ürün satışları için kargo ve vergi durumları konusunda bazı ayrıntıları bilmeniz gerekmektedir. Kargo firmaları ile anlaşmalar sağlanabilmektedir. Ayrıca sattığınız ürünlerin vergisini vermeniz gerekmektedir. Bu nedenle şahıs şirketi kurmanız ve her şeyi usulünce kanunlara uygun bir şekilde uygulamanız çok önemlidir. Şahıs şirketi açmak oldukça basit ve masrafı düşük bir olaydır. Bir yerde sigortalı bir şekilde çalışıyor olsanız dahi şahıs şirketi açabilirsiniz. Evinizi ofis gibi gösterip ofis ve depo masraflarından kurtulabilir aynı zamanda kargolarınızı evinizden dağıtıma çıkartabilirsiniz. Yakında şahıs şirketi kurma ve masrafları konusunda detaylı yazılar paylaşacağım. Şuan sadece iş fikirleri konusuna değiniyorum.

Bu fikri sevdiyseniz, ilk etapta şahıs şirketi kurmadan İnstagram hesabınızı açın bir kaç ürün yükleyerek sponsor reklamlar ile takipçi kazanmaya başlayın. Satışlarınız arttığı anda ve yapabileceğinize emin olduğunuzda hemen şahıs şirketinizi kurarak işinizi devam ettirin.

[geo_headline tag=”h2″ style=”bordered” type=”square” number=”10″]Twitch Yayın Yaparak Para Kazanma[/geo_headline]

Yayın yaparak sanaldan para kazanma yolu denildiğinde akla Twitch gelir. Bilindiği üzere bu platformda ilk zamanlarda sadece oyun yayınları yapılıyordu. Ancak bu geçen süreçte, birçok alanda yayınlar yapılan ve müthiş bir izleyici kitlesi olan Twitch, sanal para kazanmak için gayet uygundur.

twitch sanal para kazanma

İyi olduğunuz birçok konu olabilir ancak Twitch’den para kazanmak için bu şart değildir. Herhangi bir konuda da çok iyi olabilirsiniz zamanla ve öğrenerek. Yalnız önemli olan takipçinizin ve sizi sevenlerin fazla olması. Bu durum para kazanmak için şarttır. Sizi izleyen ve destekleyen kitle olmazsa Twitch’den para kazanma olayını unutun. Bunun için rakibi çok olmayan konularda yayın yapmanız gerekiyor. Örneğin A oyununu yayın yapan birçok sevilen kişi olursa, siz A oyunu için yayın yapmaya başladığınızda kitle kazanmanız çok daha zor olacaktır. Benzersiz ve eğlenceli olursanız kazanmamanız için hiç bir ihtimal kalmaz.

Twitch’den para kazanmanın birçok yolu vardır. Sponsor reklamlar, ücretli abonelikler, abonelerin para desteği gibi farklı alternatifleri bulunur. Bunların hepsini kullanmanızı öneriyorum. Yüksek takipçi oranlarını da ulaştığınız zaman, aylık bazda oldukça güzel gelirler elde etmeniz mümkündür.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
10 Harika Sanal Para Kazanma Yolları

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Bakiye.org ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!